ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Anaokulu Öğrencileri Meclis Koltuklarında Anaokulu Öğrencileri Meclis Koltuklarında
Beyşehir Belediyesi’ni ziyaret eden anaokulu öğrencileri, temsili olarak meclis koltuklarına oturdu, okulları için hayata geçirilecek projeyle ilgili taleplerine yönelik kararları kendileri aldı.

Beyşehir Alaaddin Keykubat Anaokulu öğrencileri, Beyşehir Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti. Öğrenciler, beraberindeki Okul Müdürü Selma Öztürk ve öğretmenleri ile birlikte gerçekleştirdikleri makam ziyaretinin ardından Beyşehir Belediyesi Meclis Salonu’na geldi. Burada, Belediye Başkanı Murat Özaltun, minik öğrencilerle sohbet ederken, meclisin işleyişi ile ilgili olarak da bilgilendirdi, yaptığı konuşmada, “Bugünün küçükleri olan sizler, yarının büyükleri olarak bu makamlarda olacaksınız, bu koltuklarda sizler oturacaksınız, çeşitli meslek grupları içerisinde yer alacaksınız. Bizler de bu koltuklarda oturmadan önce  sizlerin alacağı eğitim sürecinde eğitim kurumlarımıza Belediye olarak  bir nebze de olsa katkıda bulunma adına üzerimize düşen ne varsa yapmaya dün olduğu gibi bugün de hazır olduğumuzun bilinmesini istiyorum.İnşallah, sizleri vatanını, bayrağını, milletini seven, iyi ahlaklı ve çalışkan öğrenciler olarak yarın da en iyi makamlarda görmeyi arzu ediyoruz.” diye konuştu.

Daha sonra, Anaokulu öğrencilerinden Polat Kısalar temsili olarak meclis başkanlığı, diğer öğrenciler de meclis üyesi olarak meclis koltuklarına oturdu. Anaokulu öğrencileri mecliste gündeme getirdikleri Alaaddin Keykubat Anaokulu’nda Beyşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan “masal evi” projesi kapsamında talep ettikleri konularla ilgili kararları yaptıkları oylamayla kendileri aldı. Meclisin minik konuklarının aldıkları karar, oybirliği ile kabul edildi.

Meclis salonunda koltuklara oturan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi, ikramlarda bulunuldu.

Okul Müdürü Selma Öztürk de meclis kapılarını öğrencilerine açan ve projelerine destek veren Belediye Başkanı Özaltun’a teşekkür ederken, “Çalışmalarınızı canı gönülden destekliyor ve çocuklarımıza önem verip, değerli zamanlarınızı bizim için ayırdığınız için çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

26 Nisan 2017, Çarşamba - 403


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü