ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Bahar Geldi, Park ve Bahçelerde Mesai Hız Kazandı Bahar Geldi, Park ve Bahçelerde Mesai Hız Kazandı
Beyşehir ilçesinde, ilkbahar mevsiminin gelmesi ve havaların ısınmasının ardından park ve bahçeler ile yeşil alanlarda çalışmalar hız kazandı.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin bahar dönemi ile birlikte sahada daha yoğun çalışmaya başladığını söyledi.

TYP kapsamında çalışan personelin de Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde mesai yapmaya başlamasıyla ilçe merkezinin yanısıra dış mahallelerde de çok değişik alanlarda faaliyet yürütüldüğünü belirten Özaltun, çalışmalarla ilgili olarak şunları kaydetti:

“Ekiplerimiz, yeni çalışma sezonunda ilçede yaşayan vatandaşlarımızın yaşam standardını daha da yükseltmeye yönelik tüm çalışmaları sahaya inerek sergiliyor. Gerek ilçe merkezindeki mahallelerde, gerekse taşradaki yerleşim merkezlerimizde bahar dönemi ile birlikte genel bir mıntıka ve bahar temizliği yapılırken, ağaçlar ve gül dipleri çapalanıyor. Beyşehir Gölü kıyılarında da sahil temizliği yürütülüyor. Bunların yanısıra parklarımız ve yol kenarları yabani otlardan arındırılırken, Konya ve Isparta çevre yolu üzerindeki orta refüjlerde de çimlendirme çalışmaları gerçekleştiriliyor. Aynı şekilde, Antalya Caddesi, Anıt meydanı ve Vuslat Parkı’ndaki mazılar tıraşlanarak daha güzel bir görünüm vermesi sağlanıyor. Kültürpark’ta ise deforme olan bölgelerde lokal çimlendirme çalışmaları devam ediyor.  Havaların ısınması ile birlikte bundan sonraki günlerde Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimizi, sahanın her alanında, park ve bahçelerde, yeşil alanlarda  daha çok mesai yürütürken görebilmek mümkün olacaktır.”

28 Nisan 2017, Cuma - 511


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü