ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Başkan Özaltun, İstiridye Mantarı Üretim Tesisini Gezdi Başkan Özaltun, İstiridye Mantarı Üretim Tesisini Gezdi
Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Derebucak ilçesinde kurulan istiridye mantarı üretim tesisinde incelemelerde bulundu.

Başkan Özaltun, Konya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi ile Derebucak Belediyesi işbirliği ile Derebucak ilçesinde kurularak hizmete açılan istiridye mantarı üretim tesisini ziyaret etti.

Özaltun’a tesisi gezdiren Derebucak Belediye Başkanı Ahmet Kısa, yürütülen çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Kısa, pilot ilçe kararı alınarak kurulan istiridye mantarı üretim tesisinin bölgeye hizmet vermeye başladığını anlatırken, “Üretim tesisinin kurulmasında ilçemize destek olan Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek Bey’e, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanımız Raşit Turan Bey’e, daire başkanlığımız yöneticilerine ve çalışanlarına vatandaşlarımız ve ilçemiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun da, geçmişte Beyşehir’den ayrılarak ilçe olan Derebucak ve Hüyük bölgesinin Beyşehir gibi son dönemde tarımsal noktada geldiği aşamaya dikkat çekti. Bu üç ilçede başta çilek olmak üzere diğer ürünlerin üretiminin ön plana çıktığını ve hamle yaptığına vurgu yapan Özaltun, “Bölgemizde diğer tarımsal faaliyetlerin gelişimine paralel olarak mantar üretiminin de bu tür üretim tesislerinin kurularak yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalar hepimizi fazlasıyla memnun etmektedir. Bu faaliyetler inşallah kısa zamanda bölgemizi tarımsal alanda daha da ileri noktalara getirecektir.Ayrıca, yeni iş kapılarının açılmasıyla yöre halkının istihdamına da önemli katkılar sunacaktır.Bu  anlamda, bu tür çalışmaları önemsiyor ve bölgemizde daha da yaygınlaşmasını arzu ettiğimizi ifade etmek istiyorum” şeklinde değerlendirmelerde bulundu. 

20 Temmuz 2017, Perşembe - 608


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü