ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Başkan Özaltun, Kur’an Kursu Öğrencileriyle Buluştu Başkan Özaltun, Kur’an Kursu Öğrencileriyle Buluştu
Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, ilçe merkezinde yaz Kur’an Kursları’nda eğitim gören kursiyer öğrencilerle biraraya geldi.

Okulların tatil olmasının ardından İlçe Müftülüğü tarafından başlatılan yaz kuran kursları devam ederken, Belediye Başkanı Murat Özaltun, kursların açılış programında öğrencilere verdiği sözü yerine getirdi.

Hastane Camisi Kur’an Kursu’nu ziyaret eden Belediye Başkanı Murat Özaltun, öğrencilere dondurma ikramında bulundu.

Kursların açılış programındaki verdiği sözünü hatırlatan ve bunun için öğrencilerin tekrar aralarında olduğunu vurgulayan Özaltun, “Biz sizi çok seviyoruz. Eğitim gördüğünüz okullarınızda okumayı yazmayı öğrendiniz, matematik ve fen dersleri ile diğer branşlarda eğitimler aldınız. Şimdi ise okullar kapandıktan sonra burada açılan kurslarda Kur’an-ı Kerim’i okumayı öğreniyorsunuz, sureleri öğreniyorsunuz.” diye konuştu.

Konuşmasında, kurslarda Yasin suresini ezberleyen 3 kişiye de birer saat hediye edeceklerini belirten Özaltun, şunları kaydetti:

“Burada abi kardeş olarak hocalarımızla birlikte Kur’an-ı Kerim okumayı öğreneceğiz, sureleri okumayı öğreneceğiz inşallah. Amacımız nedir, dinimizi en iyi şekilde öğrenebilmek.Bu anlamda hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz. Sizleri en iyi şekilde dinini, Peygamberini bilen, Allah’tan korkan, ahlaklı  nesiller olarak yetiştirmek için gayret gösteriyorlar. Sizler yeter ki okumak, öğrenmek isteyin, bizler de sizlere elimizden geldiğince destek sağlayacağız. Ayrıca, buradaki herkes Kur’an-ı Kerim okumasını öğrendiği takdirde, onlar için çeşitli mekanların ziyaret edileceği Konya gezisi de düzenlemek istiyoruz.”

Özaltun, konuşmasının ardından öğrencilere kendi eliyle dondurma dağıttı.

19 Temmuz 2017, Çarşamba - 325


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü