ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Başkan Özaltun’dan Balıkçılara “Yasaklara Uyalım” Çağrısı Başkan Özaltun’dan Balıkçılara “Yasaklara Uyalım” Çağrısı
Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir Gölü üzerinde başlayan su ürünleri av yasağı nedeniyle yasaklara uyulması çağrısında bulundu.

Başkan Özaltun, Hal İçi’nde balık satışı yapan balıkçı esnafını ziyaret etti. Balıkçı esnafına “hayırlı işler” dileğinde bulunan ve sohbet eden Özaltun, Beyşehir Gölü’nde 15 Mart’ta başlayan su ürünleri av yasağına Beyşehirli balıkçıların uyacağına inandığını söyledi. Beyşehir Gölü’nün ve bünyesinde yetişen sazan ve levrek gibi tatlı su balıklarının bu bölgenin bir değeri olduğuna vurgu yapan Özaltun, bu değerin korunmasında herkese ortak pay ve sorumluluk düştüğünü belirtti.

Beyşehir Gölü’nde balık neslinin korunabilmesi için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanan üç ay süreli av yasağının bugünden itibaren başladığını belirten Özaltun, sürdürülebilir bir balıkçılık için bu yasağa uyulmasının büyük önem taşıdığını söyledi. Gölde yasaklara uyulmasının balık popülasyonunu artıracağını belirten Özaltun, “Biz buradan şunu da söylemek istiyoruz, yasak dönemde yasaklara uymakla birlikte elektroşok gibi yasa dışı yöntemlerle balık avına karşı olduğumuzu da belirtmek istiyoruz. Çünkü, bu yöntemle yapılan avcılık geçimini bu işten sağlayan balıkçılarımızın da ekmek teknelerine vurulan bir darbe oluyor. O yüzden, bu şekilde avcılık yapanlara lütfen bunu yapmayın diyoruz. Ayrıca, Beyşehir Gölü’nden 15 Mart-15 Haziran tarihleri arasındaki yasak dönemde kaçak olarak avlanmış tatlı su balıklarını vatandaşlarımızın tüketmemelerini istiyoruz. Gölümüzü ve balık potansiyelimizi korumak için bu konuda hep beraber el birliği içerisinde olmamız gerektiğine dikkat çekmek istiyoruz.” dedi.

15 Mart 2017, Çarşamba - 480


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü