ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Başkan Özaltun’dan Lise ve Üniversitelere Yerleşen Öğrencilere Kutlama Başkan Özaltun’dan Lise ve Üniversitelere Yerleşen Öğrencilere  Kutlama
Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, TEOG ve LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından yaptıkları tercih doğrultusunda lise ve yükseköğretim kurumlarının çeşitli ön lisans ve lisans kurumlarına yerleşen öğrencileri kutladı.

Başkan Özaltun, konuyla ilgili yayımladığı tebrik mesajında, TEOG’un ardından LYS sonuçlarının da açıklandığını hatırlattı. Yerleştirme neticelerinin duyurulması sonrasında öğrencilerin geleceğine yön verecek tercih ettiği ortaöğretim ve yükseköğrenim kurumlarının belli olduğunu vurgulayan Özaltun, şu ifadelere yer verdi:

“ÖSYM’nin LYS yerleştirme sonuçlarını açıklamasının ardından Türkiye’nin dört bir yanında üniversitelere yerleşen öğrenciler ile ailelerini ve öğretmenlerini kutluyorum. Beyşehir’imiz ve bölgemizde ikamet ederek bu çerçevede farklı üniversitelerin ön lisans ve lisans programlarına yerleşen öğrencilerimizi de tebrik ediyorum; bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılarının sürmesini diliyorum. Aynı dilek ve temennilerimi TEOG sonucu farklı liselere yerleşen öğrencilerimiz için de ifade etmek istiyorum. Gelişmiş ülkeler ve medeniyetler, şüphesiz kendini geliştirmiş, kültürlü bireylerden meydana gelir. İşte bu noktada gençlerimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Hem kendilerini geliştirip vatana, memlekete, insanlığa faydalı birer birey olma yolunda çok çalışıp çaba sarf edecekler, hem de gittikleri yerlerde ve bulundukları her platformda ilçemizi ve bizleri en iyi şekilde temsil ederek övünç kaynağımız olacaklardır. Bizler de her zaman olduğu gibi bundan sonra da kurum olarak eğitim-öğretim camiası ve genç kardeşlerimiz için her türlü fedakarlıktan kaçınmayacağız. Ömrümüz yettiğince tüm imkanlarımızı sonuna kadar seferber edip, elimizden gelenin daha fazlasını yapma gayreti içerisinde olacağız.

Diğer yandan, ilçemizdeki Ali Akkanat Kampüsü’ndeki fakülte ve yüksekokulları tercih ederek yerleşecek olan kıymetli öğrenci kardeşlerimi ve ailelerini de ayrıca tebrik ediyor, halkı ve öğrencisiyle bütünleşen, ayrıştırmalardan uzak, birlik berberlik ve hoşgörü timsali örnek bir ilçe olan Beyşehir’imizi tercih ettikleri için de kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bilinmesini istiyorum ki, tüm imkanlarımızla birlikte kapımız kendilerine her daim sonuna kadar açık olacaktır. Bu duygularla; öğrenim hayatına farklı üniversitelerde devam eden ve edecek olan Beyşehirli öğrenci kardeşlerimi ve farklı şehir ve kültürlerden gelerek ilçemizde öğrenim hayatına devam edecek olan öğrenci kardeşlerimi, dolayısıyla yeni hemşerilerimi bir kere daha kutluyor, Cenab-ı Hak'tan muvaffakiyet ve kolaylıklar diliyorum.”

9 Ağustos 2017, Çarşamba - 252


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü