ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Başkan Özaltun’un Üç Aylar ve Regaib Kandili Mesajı Başkan Özaltun’un Üç Aylar ve Regaib Kandili Mesajı
Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, mübarek üç ayların başlaması ve Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Özaltun, rahmet, bereket ve mağfiret ayları olan üç ayların, insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesi temennisinde bulunarak mesajında şu cümlelere yer verdi:

“Halk arasında üç aylar olarak bilinen Recep, Şaban ve Ramazan aylarına kavuşmanın manevi huzuruna erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Rahmeti, bereketi ve mağfireti bol olan bu mübarek üç aylarda, yine her zamanki gibi yardımlaşmayı, dayanışmayı, kardeş olmayı, barış ve huzur içinde birlikte yaşamanın en güzel örneklerini sergilemeliyiz. İnancımız da bunu emretmektedir. İçerisinde ilk olarak Regaib Kandilini ve devamında ise birçok mübarek gece ile birlikte Kadir Gecesi’ni idrak edeceğimiz 3 ayların manevi iklimini, bir mümine yakışır şekilde yaşamamız gerekmektedir. Manevi iklimin dalga dalga yayıldığı üç aylar, unuttuğumuz değerleri yeniden hatırlamamıza vesile olacaktır. Milli ve manevi değerlerimizin hatırlandığı ve yaşatıldığı üç ayları, birlik ve beraberlik adına, kardeşlik adına, birlikte yaşamak ve birlikte Türkiye olmak adına, en güzel şekilde değerlendirmeliyiz.  Bu duygu ve düşüncelerle üç aylar ve idrak edeceğimiz Regaib Kandilinizi tebrik eder, üç ayların ve Regaib Kandilinin Türk ve İslam Alemine, insanlığa hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum”

21 Mart 2018, Çarşamba - 667
T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü