ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyaz Gelinliğini Giyen Göl Kıyılarında Görülmeye Değer Kareler Beyaz Gelinliğini Giyen Göl Kıyılarında Görülmeye Değer Kareler
Beyşehir Gölü’nün kıyı kesimleri kar yağışı sonrasında yeniden dondu.

Türkiye’nin en büyük tatlı su gölünün bulunduğu Beyşehir Gölü, yağan kar yağışının ardından kıyılarında kartpostallık görüntüler oluşturdu. Tarihi Taşköprü önünde bulunan içi karla dolu balıkçı tekneleri ile kıyıdaki buzlar arasında mahsur kalan gezinti yatları ile birlikte sahilde tablo gibi görülmeye değer görüntüler ortaya çıktı.

BUZDA ZOR AVCILIK…

Beyşehir Gölü’nde kıyı kesimlerin donması ise balıkçıların büyük bölümünün av faaliyetlerine ara vermesine neden oldu. Göle kıyısı olan bazı yerleşim merkezlerinde yaşayan balıkçıların bazıları ise buzları kırarak zor şartlarda mesai yapmaya devam ediyor. Balıkçılar, buzlar arasında yüzlerce metre ilerledikten sonra açıklara ağlarını serdiği açık kesimlere ulaşabilirken, bu bölümdeki göl yüzeyindeki buz parçaları adeta kutupları andırıyor.

KARLA MÜCADELE EKİPLERİ KIYI KESİMLERDE DE MESAİDE…

Beyşehir Belediyesi karla mücadele ekiplerinin de ilçe merkezinde 70 santimi bulan kar yağışı nedeniyle kentin tüm kesimlerinde olduğu gibi göl kıyılarında ve köprü üzerinde de günlerdir kar temizliği mesaisi yürütüyor.

ÖZALTUN: “KAR YAĞIŞI, GÖLE DE BEREKET GETİRECEK”

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ise son yılların en fazla kar yağışıyla bölgede geçimini tarımdan sağlayan çiftçilerin yüzünün güldüğünü belirtirken, yaz döneminde yaşanan kuraklık nedeniyle su seviyesi önemli ölçüde düşen Beyşehir Gölü’ne de son yağışların bereket getireceğini, olumlu katkılar sağlayacağın söyledi.

4 Ocak 2017, Çarşamba - 545


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü