ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyşehir Belediyesi, Şehit Polisin Adını Spor Tesisinde Yaşatıyor Beyşehir Belediyesi, Şehit Polisin Adını Spor Tesisinde Yaşatıyor
Hüyük ilçesinde, Beyşehir Belediyesi’nin katkılarıyla yaptırılan Şehit Polis Memuru Oğuzhan Duyar Çok Amaçlı Sahası hizmete girdi.

İstanbul’daki Vodafone Stadı’nın yanında teröristler tarafından düzenlenen bombalı saldırıda şehit düşen polis memurunun ismi, Beyşehir Belediyesi tarafından yaptırılan spor tesisinde yaşatılıyor.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, 2016 yılının Aralık ayında İstanbul’da PKK’lı teröristlerin Beşiktaş-Bursaspor maçının hemen ardından gerçekleştirdiği bombalı saldırıda şehit olan Hüyüklü polis memuru Oğuzhan Duyar’ın kabrinin de yer aldığı doğum yeri olan Hüyük ilçesine bağlı Göçeri Mahallesi’ne ismini yaşatmak için çok amaçlı spor tesisi inşa ettiklerini söyledi.

Şehit polisin son yolculuğuna uğurlanmasının ardından sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle beraber ziyaret ettikleri baba ocağında, şehit babasının oğlunun isminin yaşatılmasına yönelik talebini aldıklarını ve verdikleri sözü yerine getirme adına hemen harekete geçerek bu konuda çalışmalara başladıklarını belirten Özaltun, şunları kaydetti:

“Şehit babasına o tarihlerde dedim ki; ‘sizin isteğiniz bir rica değil, bizim için emirdir’. Hüyük Belediye Başkanımızla da görüşerek şehit babasının bu yöndeki  talebini aktardım. O da sağolsun çok duyarlı davranarak bizlere bu konuda destek verdi ve bu tesisin yapılmasının önünü açtı. Sonrasında bu hususta  hemen gerekli çalışmaları başlattık. Göçeri Mahallemizde şehit polisimizin isminin verileceği çok amaçlı bir spor tesisi yapmaya karar verdik. Kısa süre içerisinde futbol, voleybol ve basketbol gibi branşlarda spor müsabakalarının yapılabileceği bu tesisin yapımını yerleşim merkezinde tamamlayarak mahalle sakinlerinin hizmetine sunduk. İnşallah,şehidimizin ismi, binlerce çocuğumuzun spor yapacağı bu tesiste yaşayacak. Çocuklarımız burada  oyun oynarken,spor yaparken şehidimizin hatırasıyla beraber yaşayacak. O milli ve manevi ruhu, vatan, bayrak ve sevgisini inşallah burada spor yaparken alma imkanı bulacak. Burada şehidimizin ismini yaşatırken, evlatlarımız, gençlerimiz ve yetişkinlerimiz için de  bir yaşam merkezi oluşturmuş olduğumuzu düşünüyorum. Bu anlamda, şehit polisimizi  tekrar rahmet ve şükranla anarken, aziz hatırası önünde bir kez daha saygıyla eğiliyorum. Saygıdeğer ailesine de sabırlar diliyorum.”

29 Haziran 2017, Perşembe - 764


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü