ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyşehir Belediyesi’nde Mutluluğa “Evet” Dediler Beyşehir Belediyesi’nde Mutluluğa “Evet” Dediler
Beyşehirli İbrahim Bazlamacı, internet ortamında tanıştığı Faslı Fatıma ile Beyşehir Belediyesi’nde kıyılan nikah töreniyle dünya evine girdi.

Beyşehir’e bağlı Doğanbey Mahallesi’nde ikamet eden ve hayvancılıkla uğraşan 42 yaşındaki İbrahim Bazlamacı, sosyal medya aracılığıyla tanıştığı Faslı Fatıma Chakıb ile Beyşehir Belediyesi Nikah Memurluğu’nda kıyılan nikah merasiminde mutluluğa “evet” dedi.

Beyşehir Belediyesi Nikah Memuru Nail Özkan, şahitler huzurunda evliliğe “evet” dedikten sonra imza atan çifti kutlayıp evlilik cüzdanlarını verdi.

Beyşehirli damat Bazlamacı, nikah işlemlerinin tamamlanmasının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, eşiyle internet ortamında tanıştığını belirterek, daha sonra aralarındaki sevginin büyük bir aşka dönüştüğünü, bir ay gibi kısa bir sürede ise evlilik kararı aldıklarını söyledi.

Nikahın ardından bir süre sonra eşinin gelinlik giyerek Türk usulü düğün merasimi yapacaklarını da anlatan Bazlamacı, İngilizce, Arapça ve Fransızca bilen Fatıma’nın zaman içerisinde az da olsa Türkçe’yi ve Türk yemeklerini öğrenmeye başladığını belirtti. Bazlamacı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “üç çocuk” tavsiyesini hatırlatan gazetecilere ise, “İnşallah o da olur, her şey nasip kısmet” diye konuştu.

Faslı Fatıma Chakıb ise Türk eşini severek Türkiye’ye geldiğini, onunla evlenmekten büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

29 Kasım 2017, Çarşamba - 940


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü