ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyşehir Belediyesi'nden aşure ikramı Beyşehir Belediyesi'nden aşure ikramı
Beyşehir Belediyesi tarafından muharrem ayı dolayısıyla Cuma namazı sonrasında Merkez Çarşı Camisi önünde vatandaşlara aşure ikramında bulunuldu.

         Muharrem ayının 10’uncu gününe denk gelen aşure gününde Beyşehir ilçe merkezinde bulunan Merkez Çarşı Camisi önünde Cuma namazı çıkışında vatandaşlara aşure ikram edildi.

         Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, İlçe Kaymakamı Yusuf Özdemir ve meclis üyeleriyle birlikte namaz sonrasında vatandaşlara kendi elleriyle aşure ikram etti. Aşure dağıtımına yoğun ilgi gösteren vatandaşlar da cami önünde aşureden tadabilmek için sıraya girdi.

         Dağıtımın ardından vatandaşlarla sohbet de eden Belediye Başkanı Murat Özaltun, “Ümit ederim ki, bu mübarek Cuma günü, zor günler geçirdiğimiz, fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Cumalar bereket ve kurtuluş günüdür.”dedi.

         Özaltun, sözlerine şöyle devam etti: “Dostluğu ve kardeşliği temsil eden aşure günümüzde vatandaşlarımıza aşure ikramında bulunarak, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeye çalışıyoruz. İlçemizin daha yaşanılabilir ve huzurlu olması için hep beraber bir ve birlikte olmanın mutluluğunu, hazzını böylesi günlerde daha iyi idrak ediyoruz. Hemşerilerimizin aşure günlerini kutluyor, hayırlı cumalar diliyorum.”

         Vatandaşlar da aşure ikramında bulunan Beyşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

21 Eylül 2018, Cuma - 527


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü