ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyşehir Belediyesi’nden Yüksekokulun Yeni Öğrencilerine İlçeyi Tanıtım Gezisi Beyşehir Belediyesi’nden Yüksekokulun Yeni Öğrencilerine İlçeyi Tanıtım Gezisi
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Beyşehir Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu’nda bu yıl öğrenim görmeye başlayan öğrencilere Konya’nın Beyşehir ilçesini tanıtabilmek için gezi programı düzenlendi.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, Beyşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Kültür Sosyal İşler Birimi tarafından düzenlenen geziye SÜ Beyşehir Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu’nda bu yıl öğrenim görmeye başlayan öğrencilerin katıldığını söyledi.

Öğretim görevlileri nezaretinde gerçekleştirilen tanıtım gezisi çerçevesinde öğrencilerin Beyşehir’in tarihi mekanları ile doğal güzelliklerini yakından görme ve tanıma fırsatı bulduğunu belirten Özaltun, “Geziye katılan öğrencilerimiz, tahsis ettiğimiz otobüsümüzle birlikte kendilerine eşlik eden Beyşehir Belediyesi Sosyal Kültür İşleri Birimi görevlimizle birlikte tarihi Eşrefoğlu Camisi, Eflatunpınar Hitit Kutsal Anıtı ve Havuzu, tarihi Kubad Abad Sarayları ile Beyşehir Gölü çevresini gezdi. Ayrıca, öğrencilerimize Hüyük ilçesindeki sanatçılara ait kerpiç evlerin bulunduğu Sonsuz Şükran Köyü’nü de gezdirdik. Benzer programlarımız Ali Akkanat Kampüsü’ndeki diğer fakültelerimizde bu yıl öğrenim görmeye başlayan öğrencilerimiz için de sürecek.” dedi.

 

6 Kasım 2017, Pazartesi - 240


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü