ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyşehir çiçek gibi Beyşehir çiçek gibi
Beyşehir İlçe Belediyesi tarafından şehir merkezindeki muhtelif noktalarda toprakla buluşturulan laleler, görenleri adeta büyülüyor.

Beyşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin ilkbahar mevsiminin gelmesi ile birlikte kent merkezindeki orta refüjler ile park ve yeşil alanlarda toprakla buluşturduğu laleler, şehri rengarenk bir görüntüye büründürdü. Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, bahar döneminin gelmesi ile birlikte  kent merkezindeki değişik alanlarda çok sayıda lale fidesinin toprakla buluşturulduğunu söyledi.

Sarı, kırmızı, beyaz, mor, ebruli renklerine sahip lalelerin toprakla buluşturulup çiçek açmasıyla kentin görünüm, estetik ve havasını da değiştirdiğini ifade eden Özaltun, “Beyşehir’imizin park, yeşil alan ve orta refüj gibi değişik alanlarında diktiğimiz laleler görenleri adeta kendilerine hayran bırakıyor. Baharla birlikte çiçek açan laleler görenleri büyülüyor ve adeta şehrimizde kartpostallık görüntüler sergiliyor. Vatandaşlarımızın da beğenisini kazanan laleler, fotoğraf tutkunlarına da görsel malzeme sunuyor. Halkımızdan isteğimiz, bu çiçekleri koparmamaları ve sahip çıkmalarıdır. Çünkü çiçekler yerinde güzeldir ve çevreye de ayrı bir güzellik vermektedir Amacımız, güzel şehrimizi daha da güzelleştirmek ve vatandaşlarımıza yakışır bir Beyşehir oluşturmaktır” dedi.

26 Nisan 2018, Perşembe - 588


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü