ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyşehir Demokrasi Şöleni’nde Prof.Dr.Hatipoğlu konferansı Beyşehir Demokrasi Şöleni’nde Prof.Dr.Hatipoğlu konferansı
Ünlü ilahiyatçı Prof.Dr.Nihat Hatipoğlu, Beyşehir ilçesinde verdiği “15 Temmuz destanı” konulu konferansta, 15 Temmuz akşamı millet dedi ki; ‘yeter artık’ diye konuştu.

         Beyşehir Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi, Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında göl kenarındaki festival alanında bu yıl 2’incisi gerçekleştirilen Beyşehir Demokrasi Şöleni’ne katılan Prof.Dr.Nihat Hatipoğlu, burada Beyşehir Belediyesi Mehter Takımı’nın konser programının ardından “15 Temmuz destanı” konulu bir konferans verdi.

         Beyşehirliler’in yoğun ilgi gösterdiği konferansta, 15 Temmuz akşamında milletin iradesine hükümranlık kurmaya çalışan, bu milletin iradesine el koymaya çalışan bir kalkışma yaşandığını vurgulayan Prof.Dr.Hatipoğlu, “Milletimiz, gençlerimiz, kadınlarımız, yaşlılarımız bu kendi iradesine müdahale etmek isteyen, buna gayret eden o güçlere karşı son derece samimi, dirençli kıyamını yaparak, direncini göstererek bu büyük oyunu bozdu”dedi.

“ZİRVEYE TIRMANAN BİR TÜRKİYE’DEN RAHATSIZLAR”

         Meclise dayalı yönetimlerde insanların sandığa gidip, oylarını atarak kimi arzu ediyorsa  kendilerini yönetecek olan o insanları seçtiğini vurgulayan Hatipoğlu, “Onları getirirler ve derler ki; ‘kanunu yap, devleti yönet, sana itimat veriyorum, güveniyorum. Benim vermiş olduğum bu oy, benim için özgürlüğüm kadar, namusum kadar önemlidir’ der.İdareler gider, gelir. Millet kimi arzu ettiyse onu oraya seçer. Millet oyunu verirken, herkesin düşüncesi farklıdır. Kimi ‘inancıma hizmet ediyor mu, ona oy veririm’ der. Kimi şunu, kimi bunu düşünür. Buraya kadar normal. Ama birileri de diyor ki; ‘benim elimde silah var’ diyor, ‘benim emrimde  adamlarım var’ diyor…  ‘Halkın koymuş olduğu iradeyi ben  tanımıyorum, bir gece gelirim,  ele geçirdiğim tanklarla,uçaklarla  askerlerimle’ der, kandırmış olduğu kişilerle  gelir ve iradeye ipotek  koymaya gayret eder.  İşte 15 Temmuz akşamı  olmaya çalışılan buydu. Ama  insanlar tuzak kuruyorlar,  Allah da onların  tuzağını bozacak tuzak kuruyor.  Bir tuzaktı ama kötü bir tuzaktı hakikaten.Çünkü bu millet toparlandı, bir araya gelmeye çalıştı.  Bu millet, hayırlı atılımlar yapıyor. İslam aleminin  gözü kulağı Türkiye’de.  İslam aleminde kan var, revan var.  İslam aleminde tetikçiler var, İslam aleminde  gruplar, cemaatler,  teşkilatlar  kuruluyor, birbirleriyle  vuruşturuluyor,  kan gövdeyi götürüyor, emniyet yok, güven yok, ne can emniyeti, ne mal emniyeti,  ne akıl emniyeti hiçbir  emniyet yok. Böyle bir kaosta  içlerinde zirveye tırmanan bir Türkiye var ve Türkiye sadece Anadolu değil,  Ortadoğu’nun tümünü de koruyan  bir emniyet sibobu gibi duruyor.”ifadelerini kullandı.^

MİLLET DEDİ Kİ: ‘YETER ARTIK’

          Bu durumun birilerini rahatsız ettiğini vurgulayan Hatipoğlu, derin güçlerin kontrolündeki bazı insanların farklı bir din eğitimi verilmek suretiyle zaman içerisinde kandırıldığını belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Maalesef iyi niyetli insanlarımızı kandırdılar, ama burada hesap etmedikleri bir şey vardı,  hani tuzak kuruyorlar; Allah diyor ‘ben de tuzak kuruyorum’  Allah böyle bizim gibi tuzak kurmaz,  hesapları yapar,  dilediğini yaptırır.  Onların hesabını Cenab-ı Allah bozdu,  elhamdülillah millet biraraya geldi, bir bütün  oluşturdu bir gövde gibi  herkes üstüne düşeni  yapmaya gayret etti ve tarihte son yüz yılda eşine  rastlanmayan  bir direnç gösterildi. Daha önce darbeler oldu bu ülkede  Osmanlı döneminde  saray darbeleri,  saray dışı entrikalar, darbeler çok oldu. Cumhuriyet dönemimizde de  benzeri darbeler oldu ama  vatandaş evinde oturdu.  Ama 15 Temmuz akşamı millet  dedi ki; ‘yeter artık, sokaktan gelenler  bir yerden talimat alanlar,  benim ne yapacağıma karar veremez, ben vatandaş olarak  ne yapacağıma karar  veririm’ dedi, sokağa çıktı ve sokağın ve caddelerin iradesi halkın eline  geçti.  Bu nedenle  de elhamdülillah büyük oyun bozuldu.  Hakikaten büyük oyundu,  tahmin ettiğinizden de  daha büyük oyundu.  Zira Türkiye  düşse Ortadoğu  diye bir şey kalmayacak,  küçük devletçikler birilerinin elinde oyuncak haline  gelecekti,  zaten yarım yamalak öyleler de…  O zaman tamamen iradeleri dış güçlerin elinde olacak,  Avrupa ülkelerinin  kontrolünde olacak,  bu oyunu bozan tek ülke Türkiye.  Türkiye bunların oyununu ve tezgahını bozuyor,  bu nedenle de Türkiye’den  rahatsızlar. Allah rahatsızlıklarını artırsın inşallah.  Allah emellerini de boşa çıkarsın. Mevlam onların bütün hesaplarını  bozsun inşallah. Bu nedenle de bize şehitlerimize hakikaten  çok şey borçluyuz.  Onlar için çok okumak lazım dua etmek gerekiyor.”

ÖZALTUN: “15 TEMMUZ’U UNUTTURMAYACAĞIZ”

          Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ise, programın sonunda yaptığı konuşmada, Hatipoğlu’na verdiği konferanstan dolayı teşekkür etti. Bir söz verdiklerini ve bu sözle yola çıktıklarını vurgulayan Özaltun, Hatipoğlu’nu Beyşehir’de 3’üncü kez misafir ettiklerini belirterek, “Bize düşen 15 Temmuz’u gençlerimize, çocuklarımıza unutturmamak. Bu noktada gerek okullarımızda,gerek bu tür meydanlarımızda düzenlediğimiz programlarla inşallah o gece yaşanılanları anlatmak suretiyle bir daha 15 Temmuz’lar yaşanmaması adına gayretlerimiz devam edecek. O hainler o gece ortaya çıktılar; ay yıldızlı bayrağımızı indirmeye, ezanlarımızı, sala seslerini susturmaya çalıştılar. Ama, başkomutanımız, dünya liderimiz ve en önemlisi de siz milletimizin bu direnci sayesinde başarılı olamadılar. Bundan sonra da inşallah başarılı olamayacaklar. Onlar her ne yaparlarsa yapsınlar, biz daha da güçlenip daha da büyüyeceğiz.Bu anlamda, gerek 15 Temmuz’da olsun, gerekse Çanakkale’de,Güneydoğu’da bu vatan ve millet için şehit olan tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun. Şehitlerimizin yakınlarına sabırlar, gazilerimize Rabbim şifalar versin diyorum.”şeklinde konuştu.

          Özaltun, konferansının ardından Prof.Dr.Hatipoğlu’na tarihi Eşrefoğlu Camisi görselinin yer aldığı bir tablo, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol da ay yıldızlı bir plaket verdi.

           Demokrasi Şöleni’nin diğer bölümünde ise İlçe Müftülüğü tarafından hazırlanan program icra edildi. İlçe Müftüsü Mahmut Çelikoğlu Kur’an-ı Kerim okurken,sahneye çıkan din görevlileri tarafından 3’lü sala, kaside ve ilahi dinletileri gerçekleştirildi.Şehitler için dualar edildi. 

17 Temmuz 2018, Salı - 408


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü