ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyşehir Gölü kıyılarında temizlik seferberliği Beyşehir Gölü kıyılarında temizlik seferberliği
Beyşehir ilçesinde, göl kıyısında temizlik çalışması gerçekleştirildi.

         Beyşehir Belediyesi Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, göl kıyısında müşterek bir mesai yürüterek teknelerle çevre temizliği çalışması yaptı.

         Ekipler, tarihi Taşköprü ile Eşrefoğlu Köprüsü arasında kalan göl yüzeyinde oluşan görüntü kirliliğinin önüne geçebilmek için seferber oldu.

         Teknelerden istifade eden ekipler, iki köprü arasında biriken çöp ve atıklar ile ot, kamış ve yosunları toplayarak gölün yüzeyini daha temiz bir hale getirdi.

         Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü’ne kıyısı olan kent merkezinde kıyı şeridinin her zaman tertemiz olması için özel bir gayret gösterdiklerini belirterek, “Göl kıyılarının daha temiz bir görüntü sergilemesi için Belediye ekiplerimiz belli aralıklarla temizlik çalışması gerçekleştiriyor. Özellikle, kent merkezinin girişi olan Eşrefoğlu Köprüsü ile tarihi Taşköprü arasında biriken her türlü atık, çöp, ot ve yosunlardan tatlı sularımızı arındırmak istiyoruz. Çünkü, bu kıyılar şehrimizin adeta vitrini ve yerli ve yabancı ziyaretçilerimizin de gezi ve çekim merkezi. Vatandaşlarımızdan da göl kıyılarımıza çöp, naylon, şişe ve yabancı madde atılmaması konusunda gerekli duyarlılığı ve hassasiyeti göstereceğine inanıyorum. Göl kıyılarımızı ve çevremizi nasıl görmek istiyorsak, kirletilmemesi konusunda da azami şekilde toplum olarak hepimizin gayret göstermesi gerektiğini düşünüyorum.”ifadelerine yer verdi.

13 Mayıs 2019, Pazartesi - 81


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü