ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyşehir’de bozulan yollarda bakım ve onarım seferberliği Beyşehir’de bozulan yollarda bakım ve onarım seferberliği
Beyşehir ilçesinde, yürütülen altyapı çalışmaları sonrasında bozulan ve tamir gerektiren parke taşıyla kaplı yolların Beyşehir Belediyesi tarafından bakım ve onarımdan geçirildiği bildirildi.

         Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, gerek ilçe merkezinde, gerekse dış mahallelerde değişik kamu kurumları ile inşaat sektörü tarafından altyapı ihtiyacı için yürütülen çalışmalar neticesinde bozulan ve tamir gerektiren parke taşıyla kaplı yol güzergahlarında bakım ve onarım çalışmalarına başladıklarını söyledi.

         Beyşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün kent merkezinde bozulan yolların yeniden düzenlenmesi için bir süre önce ihaleye çıktığını belirten Özaltun, “İhale çerçevesinde işi üstlenen firmamız tarafından kent merkezinde kilitli parke taşıyla kaplı olan ve tamir gereken kesimlerde bakım ve onarım çalışmaları başladı. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ise dış mahallelerde kilitli parke taşıyla kaplı kesimlerde bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. İlçemizde, yürüttüğümüz bu faaliyetlerle altyapı çalışmaları nedeniyle bozulan ve şikayete konu olan tüm yollarımızı kenarlarındaki kaldırım taşlarıyla birlikte bakım ve onarımdan geçiriyoruz. Aynı şekilde, benzer çalışmaları sathi ve sıcak asfaltla kaplı güzergahlarımızda da yama çalışması şeklinde yürütüyoruz.”dedi.

         YOL ÇALIŞMALARI DA SÜRÜYOR

          Başkan Özaltun, Beyşehir Belediyesi olarak ilçenin her noktasında yol çalışmalarıyla ilgili olarak büyük bir hamle içerisinde olduklarını, bozulan yol ve kesimlerde bir yandan bakım ve onarım çalışmaları yürütürken, diğer yandan da ekiplerin yolların yeni parke taşı, sıcak ve sathi asfaltla kaplama çalışmalarını devam ettirdiğini belirterek, “Son olarak ilçemizde yolları parke taşıyla döşenmemiş dış mahalle kalmaması için adeta seferberlik ilan ettik. Yeni bir ihale daha yaparak 5 milyon 400 bin adet daha kilitli parke taşının  ihtiyaç olan dış mahallelerimizin yollarına döşenmesi için harekete geçtik. İlgili firmamız bu kapsamda dış mahallelerimizde oluşturduğu ekiplerle çalışmalarını durmadan devam ettiriyor. İnşallah yıl sonuna kadar bu çalışmaların tamamlanması hedefleniyor. Diğer,yandan ilçemiz merkezinde ve ihtiyaç duyulan yine dış mahallelerimizde sıcak ve sathi asfaltla kaplamaya yönelik  çalışmalarımız da halen sürüyor.Bu kapsamda, ilçemizde yollarımız yaz döneminin gelmesiyle birlikte adeta şantiye haline dönmüş durumda.”diye konuştu.

12 Temmuz 2018, Perşembe - 406


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü