ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyşehir'de buz kırma timleri iş başında Beyşehir'de buz kırma timleri iş başında
Beyşehir ilçesinde, Belediye görevlileri kaldırımları buzlardan arındırma çalışması başlattı.

           Ağır kış şartlarının hüküm sürdüğü Beyşehir ilçesinde, hava sıcaklıklarının gece saatlerinde eksi 14 dereceleri görmesi üzerine yol ve kaldırımlarda oluşan buzlanmaya karşı önlem alan Beyşehir Belediyesi ekipleri, tuzlama ve solüsyon uygulama faaliyetlerine hız verdi.

           Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yollarda yürütülen kar temizleme çalışmalarının ardından özellikle kent merkezinde eğimli yollar ve ana arterler başta olmak üzere mahalle aralarındaki cadde ve sokaklarda yaşanan buzlanmanın getireceği olumsuz şartların önüne geçmek için 24 saat esasına göre tuzlama ve solüsyon uygulama faaliyeti yürütüyor.

           Park ve Bahçeler Müdürlüğü da ilçede yürütülen karla mücadele çalışmalarına destek veriyor. İlçe merkezinde oluşturulan timler, özellikle şehir merkezinde bulunan ve yayalar için önem taşıyan kaldırımlarda oluşan buzları kırabilmek için yoğun bir mesai gerçekleştiriyor. Yürütülen faaliyetlerle kaldırımlar kaz ve buzlardan arındırılmaya çalışılıyor.

           Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, ilçede günlerdir etkili olan kar yağışı sonrasında hava sıcaklıklarının eksi değerlere düşmesi dolayısıyla yaşanan buzlanmaya oluşturdukları ekiplerin karşı yoğun bir mesai yürüttüğünü söyledi. Kaldırımların da aşırı soğuk hava nedeniyle buzla kaplandığını belirten Özaltun, Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde oluşturdukları timlerin özellikle şehrin en işlek caddelerinde bulunan ve yaya trafiğinin yoğun olduğu kesimlerdeki kaldırımları buz ve karlardan arındırabilmek için kazma ve küreklerle seferber olduğunu söyledi. Özaltun, görevlilerin yürütülen çalışmalarla kaldırımlarda yürümekte zorluk yaşayan vatandaşların kayıp düşmelerinin önüne geçilmeye çalışıldığını sözlerine ekledi.

10 Ocak 2019, Perşembe - 407


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü