ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyşehir’de doğalgaz için ön çalışmalar başlıyor Beyşehir’de doğalgaz için ön çalışmalar başlıyor
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın bu yılın sonuna kadar Beyşehir’in doğalgaz konforuna kavuşacağı müjdesini vermesinin ardından doğalgaz yatırımıyla ilgili ön çalışmalar başlıyor.

Referandum çalışmaları kapsamında Beyşehir’e gelen ve kendisine eşlik eden Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Saygılı ve partililer ile birlikte esnaf ziyaretinde bulunarak vatandaşlarla biraraya gelen AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu, programının ardından gazetecilere yaptığı değerlendirmede, Bakan Albayrak’ın verdiği müjdenin ardından ilçede büyük coşkuya neden olan ve Beyşehirliler’i sokağa döken doğalgaz yatırımı konusunda açıklamalarda bulundu.

Bakan Albayrak’a verdiği müjdeden dolayı sonsuz teşekkür ettiklerini belirten Babaoğlu, bu müjdenin uzun yıllardır doğalgaz bekleyen Beyşehirliler’in yüzünü güldürdüğünü söyledi. Beyşehir ziyaretinde de bu mutluluğa bizzat tanık olduklarını dile getiren Babaoğlu, “Esnafla, vatandaşımızla görüşüyorum. Doğalgaz müjdesi, Beyşehir’de çok büyük bir mutluluk kaynağı olmuş durumda.” diye konuştu.

ÖN ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR…

Milletvekili Babaoğlu, verilen müjdenin ardından daha büyük bir mutluluğun ise doğalgaz konusunda ön çalışmaların hemen başlıyor olması olduğunu belirterek, doğalgaz dağıtım şirketi ENERYA’dan üst düzey bir yönetici ekibinin de Beyşehir’e geldiğini, kendileriyle da bu konuda oturup ilçeye doğalgazın nasıl verilebileceği, kısa, orta ve uzun vadeli olarak nasıl bir planlamanın yapılabileceği üzerine ön görüşmeler yaptıklarını söyledi.

“İnşallah bir ön çalışma yapılacak, biz Beyşehir olarak belediye başkanımız, AK Parti ilçe başkanımız ve Beyşehir olarak tek vücut hareket ediyoruz, bu birliktelik de güzel sonuçlar ortaya çıkarıyor, birçok eserlerin, hizmetin Beyşehir’e gelmesine sebep oluyor” diye konuşan Babaoğlu, Beyşehir’i ilgilendiren diğer yatırımlarla ilgili son gelişmeler hakkında da şu bilgileri verdi:

“Biliyorsunuz Konya-Beyşehir duble yolunda çok  az bir kısmı  kaldı, sadece  20 kilometrelik kısmı kaldı. Şu anda yolda hızlı bir çalışma devam ediyor, inşallah  bu yıl içerisinde  bu yol tamamlanacak.  Ayrıca  Beyşehir’de hastanemiz hızla tamamlanıyor, kısa süre sonra bu yıl  içerisinde inşallah  bitecek, Beyşehir  için yeni adliye sarayımızın ihalesi  de yapıldı Adalet Bakanlığımız tarafından, onun yapım çalışmaları başlıyor.  Diğer  yandan tapu binası ile ilgili  olarak burayı da  yatırım programına  aldırdık. Birçok konuda köylerle ilgili yaptığımız çalışmalar, gerek büyükşehir, gerekse ilçe belediyemizin ve AK Parti hükümetlerinin yaptığı çalışmalarla Beyşehir hızla büyüyor, gelişiyor.”

“BEYŞEHİR REFERANDUMDA REKOR KIRACAK”

Babaoğlu, değerlendirmesinde 16 Nisan’da yapılacak referandum çalışmalarına da değindi. Halk oylaması sonrasında çıkacak “evet” kararıyla, Türkiye’nin önünün ve nefes borularının açılacağını vurgulayan Babaoğlu, Beyşehir’in de bunun farkında olduğunu, seçim koordinasyon merkezinin çalışmaları kapsamında yaptıkları esnaf ziyaretlerinde çok yüksek bir oranda Beyşehir’den ‘evet’ çıkacağı yönünde inancının daha da güçlendiğini belirterek, “Beyşehir rekor kıracak inşallah;  gördüğümüz bu.  Beyşehirli kendisine  hizmet edenlerden memnun,  hükümetten memnun,  AK Parti’den memnun, yine Beyşehir  şu anda  kenetlenmiş  durumda. Belediye başkanımız, ilçe başkanımız, teşkilatımız, kamu kurumları, öbür yandan ticaret odamız sivil toplum kuruluşlarımızla da beraber çalışıyoruz. Beyşehir için, vatandaşlarımızın için daha fazla çalışmaya devam edeceğiz, bizlere dua etsinler, bizlerin yüzlerini ağartsınlar. İnşallah arkamızda çok güçlü bir ‘evet’ desteğiyle halk oylamasına sahip çıksınlar, biz daha fazla hizmet edelim diyorum.” dedi.

“GEÇMİŞTE YAPILMAK İSTENİP DE YAPILAMAYANLAR BU DÖNEMDE YAPILIYOR”

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun da, vatandaşlara verdikleri sözlerin birçoğunun yerine getirildiğini ve geçmişte yapılmak istenip de yapılamayan birçok sorunun bu dönemde çözüme kavuştuğunu belirterek, “Milletvekilimiz Mehmet Babaoğlu Bey’in destekleriyle, ilçe teşkilatımızla, il yönetimimizle kısacası birlik ve beraberlik çerçevesinde Beyşehir’imizdeki problemler bir bir gideriliyor ve bu dönem hep ilkleri yaşıyoruz. Bunlardan bir tanesi de doğalgaz sözünün bakanımız tarafından verilmesiyle birlikte, aslında en önemlisi şuydu; bu yıl sonuna kadar yani 2017’nin sonuna kadar doğalgazın geleceği söylendi. Bakanımızın o müjdeyi verdiği anlardan itibaren Beyşehir’de sevinç çığlıkları koptu. Yaşanan coşkuya hep birlikte tanık olduk. Doğalgazda gelen müjdeden sonra bugün de Enerya’nın en üst, en yetkili ağızları Beyşehir’deydi. Dendi ki ; ‘biz doğalgazı Beyşehir’e vermek için burada çalışmaya geldik. İnşallah bu yıl sonuna kalmadan Beyşehir’de doğalgaz çalışmalarımızı başlatacağız. Ve ilk  olarak bir yerden de olsa doğalgazı Beyşehir’e vereceğiz’ şeklinde bir müjdeyi de verdiler bize. Ben bu noktada başta cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza, bakanımıza, milletvekilimiz Mehmet Babaoğlu Bey’e ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.Beyşehir’imiz de inşallah 16 Nisan’da yüksek bir oy potansiyeli ile 15 Temmuz’a  hem gereken cevabı vermekle beraber, ‘Biz daha çok hizmeti, projeyi istiyoruz sizlerden.’ diyecek. Çünkü 16 Nisan gününden itibaren, bundan sonraki süreçte biz Beyşehir’de milletvekilimizle birlikte daha farklı projelerde vatandaşımıza yeni  müjdeler vermek için çalışıyoruz. İnşallah önümüzde güzel günler, büyük proje ve büyük hizmetler bizleri bekliyor.” dedi.

“OLMAYAN ŞEYLER OLMAYA BAŞLADI”

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol da, doğalgazın bugüne kadar ilçede gündemden hiç düşmeyen ve konuşulan bir konu olduğunu hatırlatarak, bunun müjdesinin verilmesinin kendilerini ve Beyşehirliler’i çok mutlu ettiğini belirtti, “Beyşehir’imiz için bir çağ atlıyoruz. Olmayan şeyler olmaya başladı. Bütün bunlardan sonra artık AK Parti’nin neler yaptığını herkes görüyor ve seyrediyor.” ifadelerini kullandı.

28 Mart 2017, Salı - 679


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü