ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyşehir’de Doğanbeyliler Buluşması Beyşehir’de Doğanbeyliler Buluşması
25’inci Geleneksel Doğanbeyliler Günü etkinliği sona erdi.

İlçeye bağlı Doğanbey Mahallesi’nde, İstanbul Doğanbeyliler Kültür, Eğitim ve Yardımlaşma Derneği ile İzmir Doğanbeyliler Kültür ve Eğitim Yardımlaşma Vakfı öncülüğünde gerçekleştirilen Doğanbeyliler Günü etkinliği, mahalle sakinleri ile yerleşim dışında yaşayan çok sayıda gurbetçi Doğanbeyli’yi biraraya getirdi.

Etkinliğin ilk gününde namaz sonrası toplu dua ve kabir ziyareti programı gerçekleştirilirken, Çarşı Camisi’nde Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu,dualar edildi. Cami çıkışında vatandaşlara şerbet ikramı yapılırken, akşam saatlerinde ise yöresel eğlenceler gerçekleştirildi.

BAŞKAN ÖZALTUN’DAN BİRLİK BERABERLİK VURGUSU…

Etkinliğin ikinci gününde ise program Beyşehir Belediyesi Mehter Takımı’nın verdiği konser ve gösterilerle başladı. Protokol konuşmaları bölümünde kürsüye gelen Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, birlik ve beraberliğe yönelik mesajlar verdi.

 Bu tür buluşma ve etkinliklere katılmaya önem verdiğini vurgulayan Özaltun, sadece Türkiye’nin dört bir yanında değil, dünyanın birçok ülkesinde de yaşam süren gurbetçi hemşerileri olduğunu belirtti. Bu hemşerileriyle bu tür etkinlikler vasıtasıyla biraraya geldiklerini hatırlatan Özaltun, “İlçemiz dışında başta İstanbul ve İzmir’de yaşayan Doğanbeyli hemşerilerimiz de bulunuyor. Özellikle büyükşehirlerimizde yaşayan gurbetçi hemşerilerimizle çeşitli vesilelerle, yaptığımız ziyaret programlarıyla biraraya gelmeye, birlikte olmaya devam ediyoruz. İnşallah, bu anlamda önümüzdeki günlerde yurtdışındaki gurbetçi hemşerilerimizle de buluşmak için de yurtdışına çıkıyoruz.” dedi.

Doğanbey Mahallesi Muhtarı Ali Uçaralp ise, konuşmasında, bu yıl 25’inci yılını gerçekleştirdikleri etkinliği yöresel bir bayram olarak kutladıklarını belirterek, katkı, destek ve katkılarından dolayı dernek ve vakıf yetkilileri ile tüm hemşerilerine teşekkür etti.

Protokol konuşmalarının ardından Doğanbeyliler Günü etkinliği, katılımcılara toplu yemek ikramı ve yapılan dualarla son buldu.

31 Temmuz 2017, Pazartesi - 412


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü