ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyşehir’de Doğaseverler Kültür ve Doğa Gezisinde Buluştu Beyşehir’de Doğaseverler Kültür ve Doğa Gezisinde Buluştu
Beyşehir ilçesinde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, yöresel kültür ve doğa gezisi düzenlendi.

Beyşehir Belediyesi evsahipliğinde Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği bünyesindeki Beyşehir Doğa Yürüyüşleri Topluluğu tarafından düzenlenen yöresel kültür ve doğa gezisine doğaseverler yoğun ilgi gösterdi.

Beyşehir’in yanısıra Derebucak ilçesinin de doğal güzelliklerinin yer aldığı bazı mekanları ziyaret eden doğaseverler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü de açtıkları pankartla kutladı.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, düzenlenen bu tür sosyal ve kültürel etkinliklerin yörenin zengin doğal güzelliklerinin tanıtımına önemli katkılar sağladığını söyledi. Kültür ve doğa gezisine Beyşehir’in yanısıra, ilçe dışından da katılan doğaseverlerin yoğun ilgi gösterdiğini vurgulayan Özaltun, bu tür etkinliklerin bahar mevsiminin gelmesi ile birlikte artarak devam edeceğini söyledi.

Özaltun, geziye katılan doğaseverlerin Beyşehir’in Adaköy Mahallesi’ndeki tarihi su değirmeni ve pınar baraj göletini, Akçabelen Gülen Deresi’ni, Derebucak ilçesindeki doğal güzelliklerden Düden şelalesi ile Ali Kesiği bölgesini, Pınarbaşı Mahallesi’nde ise mağara ve çatma evleri ziyaret ettiğini sözlerine ekledi.

5 Mart 2018, Pazartesi - 562


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü