ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyşehir’de “Evet” Coşkusu Beyşehir’de “Evet” Coşkusu
Türkiye genelinde halk oylaması sonuçlarının netleşmesinin ardından “evet” kararının çıkması, Beyşehir ilçesinde coşkuyla kutlandı.

Anayasa’daki değişiklikler, yapılan referandum neticesinde vatandaşlar tarafından da “evet” oylarıyla kabul edildi. Sonuçların netleşmesinin ardından Beyşehir’de sokağa çıkan vatandaşlar, “evet” kararını kent merkezindeki caddelerde araç konvoyları oluşturarak kutladı.

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı’nda buluşan vatandaşlar, Beyşehir Belediyesi tarafından kurulan sahnedeki dev led ekranlar aracılığıyla referandum sonuçlarını buradan takip etti. Sonuçların belli olmasının ardından ise aynı meydanda yapılan kutlama programında, özel bir televizyon kanalında yayınlanan “Yetenek Sizsiniz” yarışmasında sergilediği performansla ismini duyuran ve gönüllerde yer eden görme engelli Bilal Göregen sahne aldı. Şarkıları kendine özgü üslubu ile yorumlayan Göregen, özel performansı ile sahnedeki şovuyla  meydanda  toplanan kalabalığı adeta coşturdu.  Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun da, meydanda “evet” kararını kutlayarak oynayan gençlerin arasına bir süre katılarak  yaşadıkları sevince  ortak oldu.

Meydanda toplanan çok sayıda vatandaş da. Ellerinde Türk bayraklarıyla referandumda “evet” kararı çıkmasını büyük bir coşkuyla kutladı.

“BUGÜN SEVİNME GÜNÜMÜZ…”

Kutlamalara katılan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, meydanda yaptığı konuşmada, “Bugün sevinme günümüz, bugün bizim günümüz.” ifadelerini kullandı.

Bugüne gelinceye kadar Avrupa’nın birçok ülkesinden ve yedi düvelden Türkiye’ye saldırılar olduğunu vurgulayan Özaltun, “Sizlerin ‘evet’leri sayesinde, sizlerin vermiş olduğu her bir destek sayesinde o şer odaklarına cevabı verdik mi? Verdik. Biz 7 Haziran’da da Beyşehir’de yüksek oy oranı ile çıkmıştık. Baktık ki, Türkiye genelinde biraz beklediğimizin altındayız. İşin gerçeği boynumuz hafiften burkuldu. Şimdi 16 Nisan Beyşehir sonuçlarına bakıyorsunuz yüzde 70’in üzerinde. Türkiye sonuçlarına bakıyorsunuz, yüzde 51 küsur. Hedefimiz, yüzde 55’in üstündeydi. Biliyorsunuz ‘biz bu maçı 5-0 kazanacağız’ diye düşünmüştük, 1-0 kazandık. Dolayısıyla sevinmek bizim hakkımız. Sevinç her zaman bizim hakkımız olacak inşallah.Dualarınızı bu memlekete, bu vatana hizmet etmek isteyenlerden lütfen eksik etmeyin. Zira, biz güçlüysek, kuvvetliysek bu dualar  sayesinde.” diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ İÇİN OY VERDİNİZ”

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol da, konuşmasında, meydanda toplanan kalabalığa seslendi, “Öyle bir dava için buradasınız ki. Öyle bir tablo var ki burada. Hepiniz buna inandınız biliyorum. Ve Türkiye’nin geleceği için oy verdiniz. İnşallah bunu başardık arkadaşlar Yedi düvel karşımızda durdu ama biz bunu başardık, hep beraber başardık. 30 yıl, 40 yıl, 50 yıl sonra çocuklarımız bu günleri konuşacak. Ben özellikle teşekkür ediyorum. Beyşehir halkı her zaman hakkın ve haklının yanında oldu. Ve her zaman da olacak bunu biliyorum. Ben kendinizi bir alkışlayın diyorum, bence bu başarı hepimizin.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Murat Özaltun, İlçe Başkanı Mustafa Şenol ve ilçe teşkilatı mensupları sahneye birlikte çıkarak vatandaşları selamladı.

Kutlama programı meydanda yakılan meşaleler ve havai fişek gösterileri ile devam etti. Gençler, alanda oynayarak, halaylar çekerek “evet” sonucunu saatlerce kutladı.

17 Nisan 2017, Pazartesi - 490


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü