ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyşehir’deki Yükseköğrenim Kurumlarını 816 Aday Tercih Etti Beyşehir’deki Yükseköğrenim Kurumlarını 816 Aday Tercih Etti
2017 LYS sonuçlarının Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, Yükseköğretim Kurulu (ÖSYM) tarafından açıklamasının ardından, Beyşehir Ali Akkanat Kampüsü’nde yükseköğrenim veren kurumları toplam 816 adayın tercih ettiği belirtildi.

Selçuk Üniversitesi (SÜ) bünyesinde yer alan ve hayırsever Ali Akkanat ismini taşıyan Turizm ve İşletme Fakülteleri ile Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulu’na bu yükseköğrenim kurumları tercih listesinde yer alan toplam 816 adayın tercih ettiği öğrenildi. 3’ü lisans, 1’i de ön lisans programında eğitim veren yükseköğrenim kurumlarının boşta kalan 726 kontenjanının ise ek tercih döneminde dolması bekleniyor.

ALİ AKKANAT UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU’NU 100 ÖĞRENCİ TERCİH ETTİ

Bu arada, bu yıl ilk kez Acil Yardım ve Afet Yönetimi ile Sosyal Hizmet programlarında lisans eğitimi verecek olan Ali Akkanat Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun 100 olan öğrenci kontenjanının yapılan tercihlerle tamamının dolduğu belirtildi.

DİĞER OKULLARIN DURUMU

Ali Akkanat Kampüsü’nde bulunan 410 öğrenci kontenjanlı İşletme Fakültesi’ni 191, 120 öğrenci kontenjanlı Turizm Fakültesi’ni 3, 915 öğrenci kontenjanlı Meslek Yüksekokulu’nu ise 522 adayın tercih ettiği kaydedildi. 

BAŞKAN ÖZALTUN’DAN KUTLAMA

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada,yeni dönemde Selçuk Üniversitesi Ali Akkanat Kampüsü’ndeki yükseköğrenim kurumları ile Huğlu Meslek Yüksekokulu’nu tercih ederek kayıt hakkı kazanan adaylara Beyşehir’i tercih etmelerinden dolayı teşekkür etti. Özaltun, “Bilinmesini istiyorum ki, tüm imkanlarımızla birlikte kapımız kendilerine her daim sonuna kadar açık olacaktır. Bu duygularla; öğrenim hayatına farklı üniversitelerde devam eden ve edecek olan Beyşehirli öğrenci kardeşlerimi ve farklı şehir ve kültürlerden gelerek ilçemizde öğrenim hayatına devam edecek olan öğrenci kardeşlerimi, dolayısıyla yeni hemşerilerimi kutluyor, Cenab-ı Hak'tan muvaffakiyet ve kolaylıklar diliyorum.Ayrıca, bu yıl ilk kez eğitime başlanacak olan Ali Akkanat Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından boş kontenjanlarının tamamının dolması da ilçemiz adına ayrı bir sevinç kaynağı olmuştur.Hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi. 

10 Ağustos 2017, Perşembe - 351


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü