ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyşehir'e 2 Milyon liralık yeni sportif tesis yatırımı Beyşehir'e 2 Milyon liralık yeni sportif tesis yatırımı
Beyşehir ilçesinin yakın gelecekte yaklaşık 2 milyon liraya mal olacak yeni bir kapalı spor salonuna kavuşacağı bildirildi.

           Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, Selçuklu Belediyesi tarafından Esentepe Mahallesi’nde yaptırılması planlanan kapalı spor salonunun inşaat çalışmalarının başladığını söyledi.

           Esentepe Camisi ile Ali Akkanat Anadolu Lisesi arasındaki boş alanda ihaleyi üstlenen firma tarafından başlatılan spor salonu yapım çalışmalarının halen devam ettiğini belirten Özaltun, “Yaklaşık bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak yeni kapalı spor salonumuz Beyşehir’de okullar bölgesi olarak nitelendirdiğimiz bölgede yer alan eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerimizin önemli bir ihtiyacını karşılamış olacak. Basketbol ve voleybol müsabakalarının yapılabileceği ve bünyesinde bir tribünün de yer alacağı kapalı spor salonu ilçemizde yaşayan gençlerimizin de istifade edebileceği bir mekan olacak. Gençlerimizi spor alanlarına çekebilme adına önemsediğimiz yaklaşık 2 milyon liraya mal olacak bu kapalı spor salonunun ilçemize kazandırılmasında Selçuklu Belediye Başkanı olduğu dönemde önemli payı olan Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay Bey ile Selçuklu Belediye Başkanımız Ahmet Pekyatırmacı Bey’e ve Cumhurbaşkanımız Başdanışmanı Mustafa Akış Bey'e ilçemiz adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Yeni spor salonumuzun ihale şartnamesi gereği 300 takvim günü içerisinde tamamlanması öngörülüyor.”dedi.

14 Kasım 2018, Çarşamba - 440


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü