ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyşehir’e sportif yatırımlarda hamle dönemi Beyşehir’e sportif yatırımlarda hamle dönemi
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın son yıllarda Türkiye’de spor yatırımları yönünden bir tesis hamlesi başlattığını, Beyşehir’in de bu hamleden en fazla faydalanan ilçelerden olduğunu belirtti.

          Ersöz, kendisine eşlik eden Şube Müdürü Abdurrahman Şahin, Mustafa Koç ve Beyşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Bayındır ile birlikte Beyşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

         Belediye Başkanı Murat Özaltun’un makamında misafir ettiği Ersöz, burada yaptığı açıklamada,  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın son 6 yılda Konya ve ilçelerine kazandırdığı spor yatırımlarına ve tesisleşme hamlesine değindi. Son 6 yılda Konya’nın 500 milyon liranın üzerinde bir yatırımla sportif tesislere kavuştuğunu anlatan Ersöz, bu hamleden faydalanmayan hiçbir ilçenin kalmadığını belirtti.

         Beyşehir’in de bu ilçeler arasında yer aldığını hatırlatan ve Bakanlığın ilçede hayata geçirdiği projeler çerçevesinde yapımı tamamlanan ve devam eden tesisleri de gezdiklerini vurgulayan Ersöz, şöyle konuştu: “Bu ziyaret, gezi ve incelemelerimizin ardından Beyşehir Kaymakamlığımızı, Beyşehir Belediyemizi de ziyaret ettik. Beyşehir de bakanlığımızın bu tesisleşme hamlesinden faydalanan ilçelerden bir tanesi. Malum, Beyşehir’de yapımı süren yarı olimpik yüzme havuzumuz bir iki aya kadar faaliyete geçiyor ki, Konya’da Çumra ilçesinin yüzme havuzu bitti. Bu havuzdan ikincisi Beyşehir’de yapılmaya başlanmıştı. Beyşehir bir göl kentidir. Türkiye’nin de üç tarafı denizlerle çevrilidir. Ancak, yüzme sporu olimpik bir spordur ve denizde, gölde değil havuzlarda gelişir. Beyşehir’de de bu anlamda yarı olimpik bir yüzme havuzu inşallah kısa süre sonra faaliyete geçecek. İnşallah, Beyşehir’imizin tıpkı tekvando ve farklı diğer branşlarda olduğu gibi bundan sonraki süreçte yüzme branşında da derece elde eden, ses getiren sporcular yetiştireceğini ümit ediyorum. Faaliyete geçen Beyşehir Gençlik Merkezimizi de ziyaret ettik. Burası, sağolsunlar gençlerimiz tarafından hem belediyemiz, hem de KOMEK’in faaliyet katkılarıyla aktif olarak kullanılıyor. Beyşehir’imizde bir spor salonumuz ve bir sahamız vardı; ikinci olarak bir sentetik çim saha da kazandırıldı. Haliyle, Beyşehir bu tesisleşme hamlesinden en çok faydalanan bir ilçemiz haline geldi. Bir de İzcilik Kampı olarak kullandığımız bir kamp yerimiz var. Burası için de hem bakanlığımız hem de Konya’da yereldeki milletvekillerimizin destekleriyle bir proje hazırlamıştık. Bu tesislerimizin bakım ve onarımına ilişkin 5 milyon liralık bir projeydi bu. Bakanlığımızdan da bu 5 milyon liralık ödeneğin ayrıldığı yönünde müjdeyi aldık. Bu tesisimiz de yakın bir zamanda daha modern bir hale gelmesi için ihaleye çıkacak. 90 yatak kapasiteli, yanında açık spor alanlarının olduğu daha modern bir hale getirmeyi planladığımız bu tesislerimizde, Türkiye’nin muhtelif yerlerinden gelecek gençlerimizi buluşturmaya devam edeceğiz. Bunların dışında Spor Toto Teşkilatımız da geçmiş yıllarda Belediyemizle yaptığı protokol kapsamında Beyşehir’e 15 çok amaçlı spor saha kazandırmıştı. Belediyemiz ise bu projeyi daha da geliştirip büyüterek bu çalışma kapsamında yaptığı çok amaçlı spor sahası sayısını ilçe genelinde 42’ye yükseltti.Bu arada, Huğlu mahallemizde bugün itibariyle yer teslimini yaptık. Standart bir atış poligonu yapıyoruz otomatik makineleriyle birlikte. Ayrıca, bir sentetik futbol sahası talepleri ile ilgili olarak teknik bir heyetimizi de Huğlu’ya gönderdik. Ormanla ilgili bir sorun var o süreç çözüldükten sonra inşallah bu mahallemize de UEFA standartlarında, amatörlerimizin de müsabaka yapabileceği bir sahayı kazandıracağız inşallah. Tüm bu tesisleri saydığımızda gerçekten Beyşehir’i bu konuda şanslı bir ilçe olarak sayıyorum. Beyşehir halkına hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

 “GENÇLİĞİMİZİ ÖNEMSİYORUZ”

          Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Murat Özaltun da Beyşehir’in son 4,5 yıllık süreçte yatırımlar konusunda geldiği noktaya dikkat çekti.  Beyşehir’e kamu kurumları tarafından kazandırılan yatırımlara Beyşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği yeni projelerle yenilerini eklediğini ifade eden Özaltun, “Gerek Belediyemiz, gerekse diğer kamu kurumlarımızın şehrimize yaptığı yatırımlar gerçekten kayda değer yatırımlar. Yüzme havuzu, gençlik merkezi, atış poligonu, izcilik tesislerinin modernizasyonuna yönelik projeler gibi gençliğimize dönük projeler bizleri onurlandırıp gururlandırıyor.Bunlar şehrimizin mega projeleri. Bu noktada emeği geçen herkese şehrim adına teşekkür ediyorum.”dedi.

         Kentlerde yapılan yatırımlarda gençliğe dönük olanların çok önemli olduğunu vurgulayan Özaltun, şöyle devam etti: “Gençliğe dokunmak, gençlere yol vermek, dolayısıyla gençliğimizi gerek televizyondan, gerekse internetten ve zararlı yabancı maddelerden uzaklaştırmanın tek yolu spordan ve bu tür sportif yatırımların bölgeye kazandırılmasından geçiyor. Dolayısıyla, biz Beyşehir Belediyesi olarak gençlik sporumuzla şehrimizde, farklı mahallelerimizde spor sahaları ve sosyal tesisler yaparak gençlerimizi buralara yönlendirmeye özen gösteriyoruz. Ancak, yaz döneminde nüfusu neredeyse iki katına çıkan bir ilçede daha çok sosyal tesis olmasını istiyoruz. Özellikle, bir göl kenti olarak  bu göl ve su sporlarının daha da gelişerek ileri noktalara gelmesi konusunda geçmiş yıllarda vermiş olduğunuz desteklerin artarak devam etmesini bekliyoruz. Hedefimiz şu; şehrimizi marka bir değer haline getirebilmek. Gençliğimize ve insanlarımıza daha çok hizmet üretebilme noktasında destek veren herkese, her kuruma ayrı ayrı teşekkür ediyorum”

4 Temmuz 2018, Çarşamba - 502


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü