ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyşehir’in Kınalı Kuzuları, Asker Ocağına Dualarla Gönderildi Beyşehir’in Kınalı Kuzuları, Asker Ocağına Dualarla Gönderildi
Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, ilçe merkezi ve dış mahallelerde vatani görev nedeniyle kışlaya uğurlanacak asker adayları ve aileleriyle buluşmaya devam ediyor.

Beyşehir ilçesinde, 1998/1 tertip olarak vatani görevini yapacak asker adayı gençler, asker ocağına yapılan dualar eşliğinde, ellerine kınalar yakılarak gönderildi.

Beyşehir’e bağlı Doğanbey Mahallesi’nde kışlaya uğurlanacak 9 asker adayı genç için “asker uğurlama gecesi” tertip edildi. Geceye katılan Belediye Başkanı Murat Özaltun, asker adayı gençlere içerisinde Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim bulunan hediye paketlerini verdi.

Doğanbey Düğün Salonu’nda düzenlenen geceye Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’un yanısıra, İlçe Müftüsü Mahmut Çelikoğlu ve asker adayı gençlerin aileleri ile mahalle sakinleri katıldı.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı konuşmada, düğüne gider gibi askere giden gençleri dünyanın bir başka ülkesinde görmenin mümkün olmadığını dile getirdi. Türk Milleti olarak vatan ve bayrak uğruna gerekirse şehadet şerbetini içmeye hazır olduklarını konuşmasında vurgulayan Özaltun, kendisinin de geçtiğimiz hafta içerisinde Beyşehir Askerlik Şubesi’ne Beyşehirli şehit yakını ve gazilerle birlikte müracaat ederek görev verildiği takdirde Afrin’de yapılan operasyona er olarak gitmeyi taahhüt ettiğini hatırlattı.

Konu vatan olunca her Türk genci gibi yediden yetmişyediye her Türk evladının cepheye de, Afrin’deki harekata da katılmaya hazır olduğunu vurgulayan Özaltun, “Yeter ki bizlere görev verilsin.” diye konuştu.

Doğanbey Mahallesi’nden olduğu gibi Beyşehir’in her köşesinden şu anda vatani görevini yapmak üzere çok sayıda gencin hazır asker olduğunu belirten Özaltun, “Ben Doğanbey Mahallemizde bu güzelim salonu dolduran tüm hemşerilerimizin huzurunda bu genç kardeşlerimizi yetiştiren anne ve babalarımızın ellerinden öpüyorum. Hepsinden Allah razı olsun diyorum. İnşallah bu genç kardeşlerimizi ve tüm askerlerimizin hepsini Cenab-ı Hak korusun, onların burnunu dahi kanatmasın inşallah diyorum. Sağ sağlim gitsinler, gelsinler. Allah’ım bizleri de vatansız bırakmasın. Ezanları minarelerimizden susturtmasın, birlik beraberliğimizi bozdurtmasın. Bozdurtmak isteyen şer odaklarına ise inşallah Allah’ım fırsat vermesin diyorum.”dedi.

Başkan Özaltun, konuşmasının ardından asker adayı 9 gence içerisinde Kur’an-ı Kerim, Türk bayrağı ve cüzdan bulunan birer hediye paketi verdi.

Ardından İlçe Müftüsü Mahmut Çelikoğlu tarafından yapılan duaya Başkan Özaltun, asker adayı gençler ve aileleri de eşlik etti.

Programın eğlence bölümünde ise asker adayı gençler ile aileleri çalan orkestra eşliğinde unutulmaz anlar yaşadı. Belediye Başkanı Özaltun da, ailelerden gelen isteği geri çevirmeyerek asker adayı gençlerle bir süre birlikte oynadı.

Asker adayı gençler, okunan asker türküleri eşliğinde ellerine yakılan kınalarla kışlaya uğurlandı.

 

29 Ocak 2018, Pazartesi - 595


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü