ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyşehir’in park ve yeşil alanları bayrama hazır Beyşehir’in park ve yeşil alanları bayrama hazır
Beyşehir ilçesinde bulunan park ve yeşil alanlarda ramazan ramazan bayramı dolayısıyla bayram öncesi başlatılan bakım ve temizlik çalışmaları devam ediyor.

          Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin ramazan bayramı öncesinde ilçe merkezi ve dış mahallelerde bulunan yeşil alan, park ve bahçelerde yürüttüğü bakım ve temizlik çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

          Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında çalışan işçilerin de 1 Haziran’dan itibaren katılımıyla bu alanlarda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarının hız kazandığını anlatan Özaltun, “Beyşehir Belediyesi’nin son 4 yılda yürüttüğü çalışmalarla ilçemiz genelinde yeşil alan, park ve bahçe alanımız daha da genişledi. İlçeye bir yandan yeni parklar ve yeşil alanlar kazandırırken, mevcutlarına yeni oyun grupları ekleyerek ya da yeni nesil oyun gruplarıyla donatarak ailelerimizin çocuklarımızın istifadesine sunuyoruz. Diğer yandan da bunların bakım ve temizliği için de ekiplerimiz çalışma yürütüyor. Bu manada, ramazan bayramını ilçemizde geçirecek olan vatandaşlarımızın yanısıra  ilçe dışından gelecek gurbetçi hemşerilerimizin de bayramı daha güzel, daha hijyenik bir atmosferde geçirmesi için ekiplerimiz mesai mefhumu gözetmeden çalışmalarını sürdürüyor. Ekiplerimiz, bir yandan park ve yeşil alanlarda son günlerde yaşanan yağışlardan sonra aşırı olarak uzayan çimleri biçerken, diğer yandan büyüyen yabani otları temizliyor, çiçeklerin bakımlarını gerçekleştiriyor. Ağaçların bakımları ve yeşil alanların sulanması gibi hizmetler de rutin olarak devam ediyor. Ayrıca mahallelerimizin merkezlerindeki meydanlar başta olmak üzere temizlik ekiplerimiz de tertemiz bir yerleşim merkezi oluşturabilmek için seferber olmuş durumdalar. Park ve yeşil alanlarımızda dolayısıyla el değmemiş nokta kalmamasına özen gösteriliyor. Parklardaki oyun grupları da gözden geçirilerek ihtiyaç varsa bakım ve onarımları gerçekleştiriliyor.Yine, benzer temizlik ve bakım çalışmaları ilçemizin orta refüjleri ile yol kenarlarında da yürütülüyor. Amacımız, ailelerimiz ve çocuklarının daha temiz, ferah ve hijyenik bir şekilde bayram süresince de dinlenip vakit geçirmelerini sağlayacakları ortamları hazırlamaktır. Bu çerçevede, tüm İslam aleminin ve ilçemiz halkının ramazan bayramlarını tebrik ediyorum”dedi.

14 Haziran 2018, Perşembe - 479


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü