ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Bisikletseverler, Beyşehir Gölü Etrafında Pedal Çevirecek Bisikletseverler, Beyşehir Gölü Etrafında Pedal Çevirecek
Beyşehir ilçesinde, hafta sonu düzenlenecek 5’inci Ulusal Bisiklet Festivali’nde çok sayıda bisikletli, Beyşehir Gölü etrafındaki 167 kilometrelik parkurda pedal çevirecek.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, Beyşehir Belediyesi ile Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği işbirliği ile düzenlenecek olan iki gün süreli festivale Türkiye’nin değişik illerinden kayıt yaptıran 155 bisikletseverin katılacağını söyledi.

9 Eylül Cumartesi günü festival alanından hareketle başlayacak Geleneksel 5.Beyşehir Gölü etrafı Kamplı Bisiklet Turu’nun Beyşehir-Yeşildağ, Kurucuova, Gölkonak, Gölyaka ve kamp alanının bulunduğu Kızıl Kilise bölgesinde gerçekleştirileceğini belirten Özaltun, “Tura katılan bisikletseverlerimiz, Yeşildağ Mahallesi’ndeki molada Milli Parklar Fotoğraf Sergisi’ni gezip Leylekler Vadisi’ni de ziyaret edecek. Kızkalesi Adası çevresindeki molada, seyirle birlikte bölgenin eşsiz doğal güzelliklerinin fotoğraflarını da çekebilecek. Değişik noktalarında çok sayıda eğimlerin yer aldığı 78 kilometrelik parkurun tamamlanmasını ardından bisikletseverlerimiz burada yapılacak  yüzme ve kamp ateşi etkinliğine katılarak geceyi çadırlarda konaklayarak geçirecek.”dedi.

10 Eylül Pazar günü ise saat 08.00’de turun kaldığı yerden devam edeceğini belirten Özaltun, şöyle devam etti:

“İkinci gün bisiklet turunun Gedikli, Çeltek, Fele, Beyşehir etabı gerçekleştirilecek. 89 kilometrelik bu etabın yapılacak şehir turunun ardından tamamlanması neticesinde festival alanında katılım belgesi dağıtımının gerçekleştirileceği bir tören yapılacak. Böylelikle, göl etrafındaki bisiklet maratonu sona ermiş olacaktır. Festivalimizin başlangıcı ile tura katılanları karşılama törenine tüm bisikletseverler ile ilçemiz halkını davet ediyoruz.”

7 Eylül 2017, Perşembe - 388


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü