ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Çanakkale Şehitleri Anısına Doğa Yürüyüşü Çanakkale Şehitleri Anısına Doğa Yürüyüşü
Beyşehirli doğaseverler, Hüyük ilçesinde Çanakkale şehitleri anısına düzenlenen doğa yürüyüşü etkinliğinde biraraya geldi.

Beyşehir Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Doğa Yürüyüşleri Topluluğu tarafından gerçekleştirilen doğa yürüyüşlerinin bu haftaki adresi Hüyük ilçesine bağlı Çavuş Mahallesi’nde sanatçılara ait kerpiç evlerin bulunduğu Sonsuz Şükran Köyü oldu.

İlçe dışından katılımcıların da yer aldığı doğaseverler, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103.yıldönümü kapsamında düzenlenen etkinlikte 9 kilometrelik parkura sahip alanda yürüyüş gerçekleştirdi.

 Yürüyüşün sonunda biraraya gelen doğaseverler, koro halinde seslendirdikleri Çanakkale türküsü eşliğinde şehitler anısına dev Türk bayrağı açarak “Çanakkale Zaferi’nin 103.yılında şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” yazılı pankartı açtı.

Katılımcılar, etkinlik çerçevesinde yöredeki kerpiç evleri ve tarihi mekanlar ile Beyşehir’in tarihi ve doğal güzellikleri arasında yer alan Eflatunpınar Hitit Kutsal Anıt ve Havuzu’nu da ziyaret etti.

19 Mart 2018, Pazartesi - 634


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü