ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Çiçek Gibi Beyşehir Çiçek Gibi Beyşehir
Beyşehir İlçe Belediyesi, park, kavşak, refüj, yeşil alan ve meydanlara farklı renklerde çok sayıda çiçek dikerek kent merkezini renk cümbüşü haline dönüştürdü.

İlçe genelinde farklı alanlarda en çok toprakla buluşturulan çiçek ise lale fidesi oldu.50 bin adet lale fidesinin dikimi gerçekleştirildi.

Beyşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde çiçeklendirme çalışmalarına ilkbahar dönemi ile birlikte hız verdi. Bu kapsamda gerçekleştirilen çalışmalarla kendi serasında çiçek fidesi yetiştirerek dikime hazır hale getiren ekipler, fidelerin dikim döneminde toprakla buluşmasını sağlayarak kentin görüntüsünü değiştirdi.

Kentin daha estetik bir görünüm alması amacıyla yeşil alanlar, park, refüj, kavşak ve meydanlarda peyzaj çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirten Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, ekiplerin ilkbahar mevsimi ile birlikte şehrin birçok noktasına değişik renklere sahip çok sayıda çiçek fidesi dikerek ilçe merkezini adeta çiçek bahçesine çevirdiğini söyledi. Bu çalışmalarla birlikte çiçek kokularının kentin her tarafına yayıldığını belirten Özaltun, “Yaptığımız çalışmalarla kentimizi adeta çiçek bahçesine çevirdik. Baharla birlikte açan çiçek kokuları kentimizin her tarafına yayıldı. İnşallah ilçemizin her yeri çiçek gibi olacak. Bu kapsamda ekiplerimiz, lale, gül ve değişik türdeki çiçekleri şehrimizin muhtelif alanlarına dikti.Beyşehir’de ilk etapta 50 bin lale fidesi belirtilen alanlarda toprakla buluşturuldu.” dedi.

Özaltun, kentte yeşil alanların sayısını artırmak için çalışmalara devam ettiklerini de sözlerine ekledi.

4 Mayıs 2017, Perşembe - 492


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü