ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Çocuklara bayram hediyesi; şişme oyun parkı eğlencesi Çocuklara bayram hediyesi; şişme oyun parkı eğlencesi
Beyşehir ilçesinde, Beyşehir Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Vuslat Parkı’ndaki festival meydanına dev şişme çocuk oyun parkı kuruldu.

     Göl kenarındaki alanda kurulan şişme oyun parkına aileleriyle birlikte gelen çocuklar, gün boyu burada eğlencenin tadına doyasıya yaşadı. Çocuklar, alanda kurulan engelli parkuru, kaydırak, çok amaçlı oyun parkı, beyzbol, kaydırak ve şişme oyun parkurundan ücretsiz olarak yararlandı.  

     Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun da, kendisine eşlik eden İlçe Kaymakamı Yusuf Özdemir, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Arif Turfand ve ilçe protokolü ile birlikte festival meydanına giderek çocukların oyun parkında yaşadığı sevince ortak oldu. Başkan Özaltun, Kaymakam Özdemir ve protokol mensupları burada çocuklarla birlikte beyzbol oynamanın keyfini çıkardı.

     Belediye Başkanı Murat Özaltun, balon hediye ettiği çocuklar ve aileleriyle sohbet etti, günün anısına hatıra fotoğrafları çektirdi.

     Belediye Başkanı Murat Özaltun, şişme oyun parkını gezdikten sonra yaptığı açıklamada, Türkiye ve tüm dünyadaki çocukların 23 Nisan Bayramı’nı kutladı. İlçedeki resmi bayram kutlama programının sona ermesinin ardından Kaymakam Özdemir’le birlikte Vuslat Parkı’na Belediye olarak kurdukları şişme oyun parkını ziyaret edip çocukların eğlencesine ve yaşadığı coşkuya ortak olduklarını dile getiren Özaltun, “Buradaki şişme çocuk oyun parkı alanımız saat 10.00’dan akşam saat 20.00’ye kadar açık kalacak ve gün boyu hizmet verecek. Beyşehir’de yaşayan tüm çocuklarımız ve ilçemizi ziyaret eden ailelerin çocukları bu alandaki parktan bugün bayram dolayısıyla ücretsiz olarak istifade edebilecek. Çocuklarımız burada doyasıya eğlenecekler. Bu parkla ilgili sosyal paylaşımlarımızı ve duyurularımızı yaptık, tüm ailelerimizi ve çocuklarımızı Vuslat Parkı’ndaki bu oyun alanına eğlenceye bekliyoruz.Burada, bizlere eşlik eden sayın kaymakamımız ve ilçe protokolüne de çocuklarımızın coşkusuna ortak oldukları için ayrıca teşekkür ediyorum ”dedi.

     Özaltun, Beyşehir Belediyesi olarak çocuklara yönelik park çalışmalarını sürdürdüklerini de belirtirken, okul bahçelerinin yanısıra ilçe genelindeki tüm parklarda bundan sonra da bu yönde faaliyetlerin hız kesmeden süreceğini sözlerine ekledi.

     Beyşehir Kaymakamı Yusuf Özdemir ise, 23 Nisan’ın egemenliğin millete verildiği gün olduğunu belirtirken, “Diğer taraftan Mustafa Kemal Atatürk’ün de bu günü çocuklarımıza  çocuk bayramı olarak armağan ettiği gündür. Dolayısıyla her iki bayramı birlikte kutlamanın coşkusunu, mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. 23 Nisan’ın bir özelliği de dünyada çocuklara verilen, armağan edilen tek bayram olmasıdır. Tüm dünya çocuklarıyla birlikte kutlanıyor. İlçemizde de Belediye Başkanımızın çocuklarımızın ücretsiz olarak istifade etmesi için kurdurduğu bu oyun parkları ve düzeneklerle inşallah çocuklarımız daha da çok sevinecek, çifte bayramı birden kutlamış olacaktır.23 Nisan, hem ülkemizdeki, hem ilçemizdeki çocuklarımıza armağan olsun.”ifadelerini kullandı.

24 Nisan 2018, Salı - 602


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü