ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Doğaseverler, Cumhuriyet Bayramını Zirvede Türk Bayrağı Açarak Kutladı Doğaseverler, Cumhuriyet Bayramını Zirvede Türk Bayrağı Açarak Kutladı
Beyşehir Belediyesi ve Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği işbirliği ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında doğa yürüyüşü etkinliği düzenlendi.

 

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Türkiye Cumhuriyeti’nin 94’üncü yıldönümü dolayısıyla Isparta ili sınırlarındaki Yazılı Kanyon ve Kovada Gölü Milli Parkı’na yönelik olarak gerçekleştirilen doğa yürüyüşü etkinliğine doğaseverlerin yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Etkinliğe Beyşehir’in yanısıra Konya merkez ve çevre ilçelerden de çok sayıda doğaseverin katıldığını vurgulayan Özaltun, şunları kaydetti:

“Beyşehir Doğa Yürüyüşleri Topluluğu’na mensup doğaseverlerimiz etkinlik çerçevesinde toplamda 3 kilometrelik parkurda yürüyüş gerçekleştirirken Anamas Dedegöl Dağları’nın eteklerindeki  sisle kaplı bin 820 rakımındaki Vali Çeşmesi zirvesinde  Türk bayrağı açarak Cumhuriyetimizin 94’üncü yıldönümünü burada kutladı.Sonbahar mevsiminin tüm güzelliklerinin yaşandığı ve görüldüğü gezi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle farklı bir anlam kazandı. Etkinlik kapsamında Aksu ilçesindeki  Zindan Mağarası da tanıtıldı. Doğaseverlerimize etkinliğe gösterdikleri ilgi ve katılımları nedeniyle teşekkür ediyorum.”

 

30 Ekim 2017, Pazartesi - 288


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü