ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
‘Halk Günü Toplantıları’na vatandaşlardan yoğun ilgi ‘Halk Günü Toplantıları’na vatandaşlardan yoğun ilgi
Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun başkanlığında, her hafta Çarşamba günleri halk günü toplantıları gerçekleştiriliyor.

Başkan Özaltun’un makamında düzenlenen toplantılarda, vatandaşların sorunları dinleniyor, talepleri alınıyor.

Belediyenin bazı meclis üyeleri, birim müdürleri ve AK Parti İlçe Teşkilatı yöneticilerinin de katıldığı toplantılarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Beyşehir Belediye Başkanı Özaltun, her hafta Çarşamba günlerini vatandaşlarla halk günü buluşmalarına ayırdıklarını söyledi. Düzenledikleri halk günü toplantılarında  vatandaşlar tarafından kendilerine aktarılan sorunların büyük bölümünün çözüme kavuşturulduğunu belirten Özaltun, vatandaşlara ise bu toplantılara gösterdiği yoğun ilgiden dolayı teşekkür etti.

Beyşehirli vatandaşlarla her fırsatta biraraya geldiklerini ancak yine de kendilerine ulaşma noktasında hiçbir kişinin mağdur olmaması için her haftanın bir gününde gerçekleştirdikleri halk günü ile vatandaşları belediyede makam odasında ağırladıklarını dile getiren Özaltun, şöyle konuştu: “Belediyecilik hizmetlerini yerine getirirken aynı zamanda kamusal bir anlayışın takipçisi olarak dönemimizde üreten bir Beyşehir Belediyesi dönemini de başlattık.Biz belediyeciliğe başladığımızda sadece hizmet üretmenin keyfine odaklandık. Makam ve mevkinin keyfini çıkartmaya gelmedik.Bu hizmetleri üretirken de bütçe sıkıntısı çekmiyor, denk bir bütçe ile belediye hizmetlerimizi yürütmeye çalışıyoruz.Belediyemize yeni gelir kaynakları oluşturarak hizmet çıtamızı ve kalitesini sürekli olarak yükseltmenin gayretindeyiz.Tüm çabamız; hemşerilerimizin derdine derman olabilmek. Bu makamlar hizmet makamı. Biz de Beyşehirli hemşerilerimizin hizmetkarı olarak buralara geldik. Buradaki buluşmamızda yaptığımız istişare ve değerlendirmelerle hem hemşerilerimizin bir yandan sorunlarına çözüm üretmeye çalışırken, diğer taraftan da bizlerle paylaşmak istedikleri proje ve çalışmaları da değerlendiriyor, istişarelerde bulunuyoruz. Vatandaşlarımızın sorunu bizim sorunumuzdur. Bugüne kadar bu anlayışla hizmet etmenin gayretinde olduk. İnşallah bu anlayışla hizmet etmeye de devam edeceğiz.”

Başkan Özaltun, halk günü toplantısında vatandaşların dile getirilen sorun ve isteklerinin ilgili birim müdürleri tarafından notlarının alındığını, çözümü üzerinde istişarede bulunulanlardan hemen yerine getirilebileceklerle ilgili ise ilgili birimlere gerekli talimatların anında verildiğini hatırlatarak, “Vatandaşlarımızdan genelde belediye hizmetleri ile ilgili talepler alıyoruz.  Bunun yanısıra, diğer kurumlarla ilgili sorunları olanlar da varsa onları da dinliyoruz. İlgili kurumların yöneticilerine bu sorunları aktarma konusunda kendilerine yardımcı oluyoruz. Yine, iş konusunda talepler de oluyor. Bu konularda ise istihdam sorunu yaşayan bölgemizdeki özel sektörümüz marifetiyle iş imkanı sağladığımız gençlerimiz olabiliyor. Özel istekler de dahil vatandaşlarımızın aktardığı her türlü dert ve sorunu dinliyor, yapabileceklerimiz konusunda her türlü yardımı vatandaşlarımızdan esirgememeye çalışıyoruz. Bunun yanında, birçok vatandaşımız da halk günü toplantılarına belediye hizmetlerinden yaşadığı memnuniyeti dile getirip bizlere teşekkür etmek için makamımıza geliyor. Bu vatandaşlarımızla da kısa süreli zaman diliminde de olsa kendilerine çay kahve ikramında bulunup hasbihal ediyoruz, talepleri varsa çekinmeden dile getirebileceklerini belirterek makamımızdan uğurluyoruz.”diye konuştu.

6 Eylül 2018, Perşembe - 408


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü