ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Mobil Giyim Bankası Bayram Yardımı İçin Yollarda Mobil  Giyim Bankası Bayram Yardımı İçin Yollarda
Beyşehir İlçe Belediyesi tarafından “mobil giyim bankası” olarak dizayn edilen belediye otobüsü, ramazan bayramı öncesinde taşra mahallelerinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere giyim yardımı ulaştırabilmek için yollara düştü.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, ilçede uzun yıllar belediye otobüsü olarak şehir içi yolcu taşımacılığı yapan ve bir süre cenaze hizmetlerinde de taşıma aracı olarak kullanılan otobüsü, göreve geldikten sonra, ‘veren elle, alan eli buluşturmak’ amacıyla hayata geçirdikleri proje kapsamında “mobil giyim bankası” haline  dönüştürdüklerini hatırlattı.

İçerisindeki koltukların sökülmesinin ardından raf ve askılıklar ile soyunma kabini yerleştirilen gezici otobüsün, uzak mahallelerde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere kıyafet yardımında bulunmak üzere   belli aralıklarla bölgede ring yapmaya başladığını vurgulayan Özaltun, şunları kaydetti:

“Önümüzdeki günlerde idrak edeceğimiz mübarek ramazan bayramına artık sayılı günler kaldı. Beyşehir Belediyesi olarak, bayram öncesinde kıyafet yardımına ihtiyaç duyan ailelerimiz için mobil giyim bankası olarak hizmet veren gezici otobüsümüz yine mesai yapmaya başlayarak mahalle yollarımızda vatandaşlarımızla buluşmaya başladı. Beyşehir’imiz 67 mahalleye sahip çok geniş coğrafyaya sahip bir ilçemiz. Bu mahallelerin 55’i taşra yerleşim merkezinden oluşuyor. Ve kilometrelerce uzaklarda olan dış mahallelerimiz var. İşte en ücra köşedeki mahallelerimizde yaşayan ihtiyaç sahibi durumunda ve ilçemiz merkezine gelemeyecek olan ailelerimizi ve aile fertlerini sevindirebilmek için bayram öncesinde mobil giyim bankamız yollara çıktı. Vatandaşlarımızın ayağına kadar giderek yerleşim merkezlerine uğrayan mobil giyim bankasından ihtiyaç sahibi ailelerimize beğenip seçtiği kıyafetleri  ulaştırmaya çalışıyoruz. Amacımız, onların hayır duasını alabilmek. Bu amaçla, bu projeyi ilçemizde göreve başlar başlamaz hayata geçirdik. Çok olumlu tepkiler de aldık. Mobil giyim bankamız sadece Beyşehir’de değil, talep gelen yakın ilçelerimize bağlı dış mahallelerde de ihtiyaç sahibi ailelerimize kıyafet yardımlarını ulaştırıyor. Mobil bankamızdaki kıyafetler, vatandaşlarımızın giymedikleri ve ellerinde fazla olduğu için Belediyemize dargelirli  ailelere ulaştırılmak üzere getirdiği ihtiyaç fazlası giyim malzemelerinden oluşuyor. Görevlilerimiz, bu kıyafetlerin gerekli bakım, kontrol ve temizliğini yaptıktan sonra vatandaşlarımızın istifadesine hazır hale getiriyor.”

21 Haziran 2017, Çarşamba - 356


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü