ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Off-road yarışları nefes kesti Off-road yarışları nefes kesti
Beyşehir ilçesinde, 11.Uluslararası Göl Festivali kapsamında düzenlenen off-road yarışları nefes kesen gösterilere sahne oldu.

          Beyşehir Belediyesi  ve Beyşehir Belediyesi Off-Road Kulübü işbirliği ile Bademli Mahallesi Maden mevkisinde bu yıl 3’ncüsü düzenlenen off-road şenliklerinde gerçekleştirilen yarışlar büyük ilgi gördü. Pilotlar, yarışta çamurla imtihanları esnasında ipi göğüsleyebilmek için zamana karşı mücadele verdi.

           Şenlik çerçevesinde düzenlenen yarışlarda, ipi göğüsleyebilmek için yarışan arazi araçları izleyenlerin adrenalini yükseltti. Türkiye’ni değişik illerinden Beyşehir’e gelen off-road kulübüne mensup çok sayıda arazi aracı pilotu, 12,5 kilometrelik parkurda farklı klasmanlarda yarışarak birbirlerine üstünlük sağlamaya çalıştı.

          Yarışlar esnasında bazı araçlar devrilerek yan yattı. Görevlilerin yardımıyla düzeltilen araçlar yarışa kaldığı yerden devam etti. Yarış esnasında parkurdaki rampaları aşarken tekerlekleri yerden kesilip havalanarak uçan araçlar ile suyla doldurularak balçığa dönüşen kesimlerde çamura bulanarak, tozu dumana katıp ipi göğüsleyebilmek için mücadele eden pilotların gösterdiği performans renkli ve ilgi çekin görüntüler oluşturdu. Yarışlarda bazı arazi araçları, kopan lastik ve parçaları ya da arızalanması sebebiyle yoluna devam edemezken, zorluk engelleri geçmeye çalışırken çamura saplanan, rampa ve çukurlardan çıkamayarak yarışı tamamlayamayınca parkurda bekletilen kepçe ve traktörler yardımıyla alan dışına çıkarıldı. Bir  arazi aracının yarış ortasında ön lastiği patlamasına rağmen patlak lastiğiyle parkuru tamamlaması ilginç görüntüler oluşturdu. Yarışlar esnasında motocross gösterileri de gerçekleştirdi. Gösteriler esnasında bir motosikletli parkurda çamur içerisinde ilerlerken devrilen motosikletinden takla atarak düşmesi de kameralar tarafından kaydedildi.

          Su havuzlarından geçerken yüzleri çamura boyanan bazı pilot ve co pilotlar ise zor anlar yaşadı, yarışı güçlükle tamamlayabildi.

          Yarışlar sonunda S1 genel klasmanında Niğde bölgesinden Ümit Kaya, S2 klasmanında Seydişehir bölgesinden Ali Karabaş, S3 klasmanında Osmaniye’den Oktay Karabıyık, S4 klasmanında Hüroff Kulübü’nden Erkan Karakaş, bayan klasmanında ise Damla Yatalakoğlu birinci oldu.

          Yarışlarda dereceye giren isimlere kupa, madalya, plaket ve hediyelerini düzenlenen kupa töreninde etkinlikleri izleyen Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir Birlik Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Koçer, AK Parti İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi Ali Çankaya verdi.

          Özaltun, yaptığı konuşmada, şenliğe katılan off-road kulüpleri ile pilotlarına teşekkür ederken, “Katılımınızla etkinliğimize renk  kattınız. Türkiye’nin farklı noktalarından yaklaşık 14-15 ilinden ilçemize geldiniz. Ben biliyorum ki, gittiğiniz her yerde Beyşehir’de yaşamış olduğunuz adrenalini, macerayı, güzellikleri anlatacaksınız. Biz şunu söylüyoruz her zaman; ‘Beyşehir’e bir defa gelin, ikinci kez ister gelin ister gelmeyin. Ama, bir kere gördükten sonra biliyoruz ki, mutlaka bir daha gelmek isteyeceksiniz, geleceksiniz. Çünkü, Beyşehir bağımlılık oluşturan bir şehirdir. Bu anlamda, biz de ilçemizin tanıtımı noktasında bu tür etkinlikleri gerçekleştiriyoruz. Bu yarışlara katkı sağlayan, ödül alan,alamayan tüm yarışmacılarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”dedi.

30 Temmuz 2018, Pazartesi - 485


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü