ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Özaltun: “Birlikteyiz, o yüzden başarılıyız” Özaltun: “Birlikteyiz, o yüzden başarılıyız”
Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir’in mahalle muhtarları ve temsilcileriyle iftar yemeğinde biraraya geldi. Özaltun, burada yaptığı konuşmada, “Biz birlikteyiz o yüzden başarılıyız" dedi.

           Beyşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri’nden Taşköprü Aile Çay Bahçesi’nde  gerçekleştirilen iftar programında bir konuşma yapan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, içerisinde olunan mübarek ramazan ayının birlikte olma, paylaşma ayı olduğuna vurgu yaparak, “Bu anlamda bizler de bugün çok neşeli ve sevinçliyiz. Zira, sizler  iftar yemeğinde bizlerle biraraya gelerek bu alanı şenlendirdiniz. Hepinizden Allah razı olsun”diye konuştu.

             Konuşmasında, birlik ve beraberlik vurgusu yapan Özaltun, bir ve beraber olunduğu takdirde hiçbir gücün ve hain şer odağının ülkeye zarar veremeyeceğini belirtti. Türkiye’yi  de bölüp parçalamak isteyen güçlerin, bunu Suriye gibi bazı Müslüman ülkelerde üzülerek başardığını  gördüklerini anlatan Özaltun, “Suriye’nin durumu ortada, hepimiz  görüyoruz. Aslında aşama aşama sıra Türkiye’ye geliyor. Suriye, İran, Türkiye, arkasından tabii ki Siyonistler boş durmuyorlar. Kudüs’ü İsrail’in başkenti yaptılar. Aslında Kudüs tüm dinlerin başkenti, tüm dinlerin temsil edildiği bir yer. Ama en önemlisi İslam aleminin temsil edildiği bir yer. Cumhurbaşkanımız da ifade etti; Yenikapı’da Türkiye’nin farklı noktalarından gelen insanlarımız hep bir ağızdan topluca haykırdı: ‘Kudüs bizimdir’… İnşallah bundan sonra da bizim olarak kalacak. Bu münasebetle gerek bugün dualarımızla Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. Kudüs için  gerekirse canımızı vermeye de hazırız. Biz buradan yüce Rabbime dua ediyoruz, inşallah bu güzel günde ülkemize, Kudüs’e zarar vermek isteyen hainlere fırsat vermesin diyorum.”şeklinde konuştu.

“BİZ BİRLİKTEYİZ, O YÜZDEN BAŞARILIYIZ”

            Özaltun, konuşmasının diğer bölümünde ise, Beyşehir Belediyesi olarak ilçeye kazandırdıkları hizmetlerden, devlet yatırımlarından söz etti. “Beyşehir’de başarı görmek isteyen varsa, gelsin buradaki tabloyu görsün” diye konuşan Özaltun, şöyle devam etti: “İşte görüyorsunuz mahalle muhtarlarımız burada, mahalle temsilcilerimiz burada, meclis üyelerimiz, ilçe başkanımız, dernek başkanımız, ilçe teşkilatı mensuplarımız, aileleriyle birlikte hepimiz buradayız. Biz birlikteyiz, o yüzden başarılıyız. Ancak, tabii ki tüm vatandaşlarımızı memnun edebilmek çok zor, çünkü hizmet sonsuz. Siz onlarca iş yaparsınız, hizmet üretirsiniz, ama küçücük bir şey o gün sizin moralinizi bozmaya yetebilir. O yüzden, lütfen buradan ailelerimize sesleniyorum, muhtar eşlerine, temsilcilerimizin eşlerine sesleniyorum; biraz sabırlı olalım, dualarımızı eksik etmeyelim. Zira, bu dualar sayesinde bizler güçlüyüz, bu dualar sayesinde ilçemize hep birlikte el ele vererek güzel hizmetler kazandırıyoruz. İnşallah her ne olursa olsun bu dönem gerçekten tarihe altın harflerle yazılacak bir dönem. İlçemizde, en ücra köşeden, Yazyurdu’ndan, Yaylasun’a, Bayavşar’ına, Dumanlı’sına kadar her yere hizmet sınırsız şekilde geliyor, gelmeye devam edecek. Biz sabırla,birlik beraberlik içerisinde bu işleri çözüyoruz. İnşallah, dönemimiz sonuna kadar hizmetlerimiz artarak devam edecek. İşte, bugüne kadar ilçemizde hep hayal olan işleri yaptık. Beyşehir’de ne konuştularsa, bu konuşulanların hepsini şükürler olsun ki geriye dönüp 4 yıla baktığımızda bir bir yaptık, yerine getirdik.”

            AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Mustafa Şenol da konuşmasında, “Eğer biz Kudüs’e sahip olamazsak, Türkiye’ye ve hiçbir yere sahip olamayız” hatırlatmasında bulundu. Şenol, şöyle konuştu: “Onun için bugün burada ve ülkemizde sağlıklı ve sıhhatli bir şekilde iftarımızı açabiliyoruz, huzur içerisinde memleketimizde yaşayabiliyoruz ama oradaki insanları da düşünerek dua etmenizi istiyorum. Çünkü, duaya en çok da bugünlerde ihtiyacımız var. Dünyadaki Müslümanlara ve zulüm görenlere karşı hepimizin dua etmesini diliyorum. Bu yemeği tertip ettiği için de belediye başkanımıza teşekkür ediyorum”

           Beyşehir Birlik Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Koçer ise, düzenlenen iftar programının yine birlik ve beraberliği, kardeşliği perçinlemesi anlamında büyük öneme sahip olduğunu dile getirerek, “Rabbim nice iftarlarda birarada olmak, ağız tadıyla iftarlarımızı açmayı nasip etsin inşallah.”diye konuştu.

            İftar programına mahalle muhtarları ve mahalle temsilcileri ile aileleri,belediye meclis üyeleri, AK Parti  ilçe teşkilatı mensupları katıldı.

19 Mayıs 2018, Cumartesi - 731


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü