ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Özaltun: “Eğitim kurumlarımıza desteğimiz artarak sürecek” Özaltun: “Eğitim kurumlarımıza desteğimiz artarak sürecek”
Beyşehir’e bağlı Üzümlü Mahallesi’nde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışına katılan İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, “Beyşehir’de Belediye olarak eğitim kurumlarımıza, okullarımıza desteğimiz artarak devam edecek.”diye konuştu.

Üzümlü Cengiz Topel Ortaokulu’nda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı. Beyşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın gösterilerinin ardından  açılış öncesinde kürsüye gelen Belediye Başkanı Özaltun, yerleşim merkezindeki silah sanayisinin günümüzde geldiği  nokta ile ülke ve yöre ekonomisine sunduğu katkılara dikkat çekti. Yarının gençleri olan Üzümlülü öğrencilerin de gelecekte yaşadığı yerleşim merkezini özellikle silah ve savunma sanayisinde daha ileri noktalara taşıyacağından hiç kuşkusu olmadığını dile getiren Özaltun, Beyşehir Belediyesi olarak ilçedeki eğitim kurumlarına verdikleri katkı ve desteklerin artarak devam edeceğini de söyledi. Üzümlü Cengiz Topel Ortaokulu’nun da destek verdikleri eğitim kurumlarından bir tanesi olduğunu, Belediye olarak öğrencilerin istifade etmesi için çok amaçlı bir spor sahasını hizmete sunduklarını anlatan Özaltun, okul bahçesinde de okul idaresinden ve öğrencilerden gelen talep üzerine yürüttükleri sıcak asfalt çalışmalarına dikkat çekti. İmkanlar elverdiği ölçüde okul idarecilerinden, öğretmenlerden ve öğrencilerden gelen talepleri yerine getirmeye devam edeceklerini vurgulayan Özaltun, “Öğrenci kardeşlerimiz ne hizmet istiyorsa yapılacak inşallah. Biz ülkemizde liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığımız güçle bu hizmetleri yerine getiriyoruz. Bu makamlar bizlere elbette baki değil, gelip geçici. Dolayısıyla bu makamlarda gelecekte sizler olacaksınız. Bu makamlara geldiğinizde tıpkı Cumhurbaşkanımız gibi bayrağı göndere en hızlı şekilde çekeceksiniz. Biz sizlerle gurur duyuyoruz. Bu bilim fuarında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

Cengiz Topel Ortaokulu Müdürü İsmail Gövercin de, konuşmasında, bu yıl okulda ikincisi gerçekleştirilen bilim fuarında 20 projenin yer aldığını belirterek, “9 danışman öğretmenimiz ve 50 öğrencimiz bu projelerde görev almış bulunuyor. Projelerimizin 10’u araştırma, 10’u tasarım projesidir. Bu projeler ülkemizin ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bilim ve araştırma ufkuna ışık tutacak, onların öz güvenlerinin artmasına katkı sağlayacaktır”dedi.

Konuşmaların ardından fuarın açılışı Belediye Başkanı Murat Özaltun, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Rüştü Beğendi, İlçe Müftüsü Mahmut Çelikoğlu,  AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol ve Beyşehir Ticaret Odası Başkanı Mustafa Akbıyık tarafından kurdela kesimiyle gerçekleştirildi.

Açılışın ardından Belediye Başkanı Özaltun ve diğer katılımcılar, deney gösterilerini izlerken, fuar alanında sergilenen projeler hakkında öğrencilerden bilgiler aldı. Program, yöresel ikramlarla sona erdi.

Açılışa, Üzümlü Mahallesi Muhtarı Salih Özparlak, kurum amirleri, mahalle sakinleri, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

20 Nisan 2018, Cuma - 632


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü