ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Özaltun, Yine En Başarılı Belediye Başkanları Arasında Özaltun, Yine En Başarılı Belediye Başkanları Arasında
Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun’un başarılı hizmetleri, anketlere yansımaya devam ediyor.

 

Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, bir araştırma şirketinin yaptığı “belediye hizmetlerinin tümünü değerlendirdiğinizde, İlçe belediyenizi ve ilçe belediye başkanınızı başarılı buluyor musunuz?” konulu anket sonucunda 30 büyükşehir belediyesi ilçe belediye başkanı arasında ilk 10 sıralama içerisinde yer aldı.

Dünya Araştırmalar Derneği ESOMER üyesi olan ORC Araştırma Şirketi, 30 büyükşehirde gerçekleştirdiği anket çalışması sonrası 2017 Eylül ayının en başarılı büyükşehir belediyeleri ve ilçe belediye başkanlarını belirledi.

ORC Araştırma Şirketi, 30 büyükşehir belediye başkanı ile büyükşehir ilçe belediye başkanlarının performansını ölçtü. Düzenlenen anketin ardından sonuçlarını  ise kamuoyu ile paylaştı. Vatandaşların ilçe belediyesi hizmetleri ile ilgili kanaatlerini tesbit etmek amacıyla, 18-25  Eylül 2017 tarihleri arasında 30 büyükşehirde toplam 12 bin 305 kişi ile “CATI-Bilgisayar Destekli Telefon Görüşmesi” yöntemiyle gerçekleştirilen ankette başarı oranı yüzde 50’nin üzerinde olan büyükşehir ve  ilçe belediye başkanları kamuoyuna açıklandı.

Sosyal yardımlar, yeşil alan ve parklar, ulaşım, çevre düzenlemesi ve temizliği, kent estetiği gibi konuların esas alınarak “belediye hizmetlerinin tümünü değerlendirdiğinizde, ilçe belediyenizi ve belediye başkanınızı başarılı buluyor musunuz?” sorusunun yöneltildiği ankette, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’un başarı oranı  yüzde   53,5 olarak dikkat çekti.

ORC Araştırma Şirketi’nin resmi internet sitesinden paylaştığı anket sonuçlarına göre, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yüzde 53,5’lik başarı oranı ile büyükşehir ilçe belediye başkanları arasında başarılı ilk 10 isim arasında yer aldı. Özaltun, aynı zamanda  bu başarısıyla Konya’da, ilk 10 liste içerisinde yer bulan tek ilçe belediye başkanı oldu.

Aynı araştırma şirketinin daha önce yaptığı yerel yönetimler performans araştırması en başarılı ilçe belediye başkanları değerlendirmesinde de Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun  6’ıncı sırada yer bulmuştu.

Belediye Başkanı Murat Özaltun, anket sonuçlarının kamuoyuna açıklanmasının ardından yaptığı açıklamada, “Biz gecemizi gündüzümüzü Beyşehir’e adadık. Hemşerilerimizin teveccühü ve desteği ile Konya’nın tek ilçesi Beyşehir olarak listede yer aldık. Tüm vatandaşlarımıza değerlendirmeleri ve destekleri nedeniyle şükranlarımı sunuyorum. Yapacağımız inşallah daha çok hizmetler var. İlçemiz ve halkımız, hizmetin en iyisini hak ediyor.” değerlendirmesinde bulundu.

 

2 Ekim 2017, Pazartesi - 297


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü