ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Sabah esnafla buluşan Özaltun, akşam da vatandaşlarla biraraya geliyor Sabah esnafla buluşan Özaltun, akşam da vatandaşlarla biraraya geliyor
Beyşehir ilçesinde, sabah saatlerinde esnafla biraraya gelen Belediye Başkanı Murat Özaltun, akşam saatlerinde ise mahalle sakinleriyle buluşuyor.

          Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’un sabah esnaflarla, mesai dışında ise akşam buluşmaları kapsamında  apartman ve site sakinleriyle biraraya geldiği toplantılar devam ediyor.

           Özaltun, gerçekleştirilen bu toplantılarda kendisine eşlik eden belediye meclis üyeleri, birim müdürleri, mahalle muhtarları ve AK Parti İlçe Teşkilatı yöneticileri ile birlikte buluştuğu esnaf ve vatandaşların talep ve sorunlarını dinliyor, mahallelerde yürütülen Belediye çalışmalarını anlatıyor. Özaltun, ilçede hayata geçirilecek yeni yatırım ve hizmetler hakkında bilgilendirdiği esnaf ve vatandaşların aktardığı talep ve istekleri de birim müdürleri aracılığıyla not aldırıyor.  Uygun ve makul talepler, kısa sürede yerine getirilirken, aktarılan sorunlar ise çözüme kavuşturulmaya çalışılıyor.

           Başkan Özaltun ve beraberindekilerin son buluşma toplantısı Atatürk Caddesi üzerindeki bir İşhanı oldu. Sabah kahvaltısı programında esnafla biraraya gelen Özaltun, işhanında faaliyet gösteren işyeri sahiplerinin isteklerini dinledi. Burada birebir aktarılan sorun ve talepler üzerine değerlendirme ve istişarelerde bulunuldu.

           Özaltun, akşam buluşmaları kapsamında ise Müftü Mahallesi’nde ikamet eden bir sitenin sakinleriyle biraraya geldi. Özaltun, sohbet ettiği vatandaşlara Belediye çalışmalarının yanısıra ilçeye son 4 yılda kazandırılan kamu yatırımları hakkında bilgilendirmede bulundu.

TOKİ KONUTLARI KURBAN BAYRAMINDAN SONRA HAK SAHİPLERİNE TESLİM EDİLECEK

           Beyşehir Belediyesi TOKİ Başkanlığı işbirliği ile ilçe merkezinde hayata geçirilen 2.etap toplu konut çalışmalarına konuşmasında değinen Özaltun, ilçede toplu konut açığını gidermek amacıyla yürüttükleri çalışmaların meyvesini verdiğini vurguladı. TOKİ Başkanlığı’nın Avşar Mahallesi’nde yürüttüğü 460 konutluk 2.etap  proje çerçevesinde başlattığı çalışmaların son aşamaya geldiğini anlatan Özaltun, “460 konutun inşaat çalışmaları bitti. Geçtiğimiz günlerde ilçemizde TOKİ daire başkanımızı misafir ettik. Yürütülen çalışmaları beraber inceledik., eksikliklerin giderilmesine yönelik ilgililere gerekli talimatlar verildi. İnşallah kurban bayramından sonra hak sahibi vatandaşlarımız buradaki evlerinde oturmaya başlayacak. ”dedi.

           Özaltun, ilçeye bağlı Huğlu Mahallesi’nde hayata geçirilecek 100 konutluk TOKİ projesine de değinirken,  burada da konut inşaatlarının bitmek üzere olduğunu, çok yakında hak sahiplerinin evlerine yerleşmeye başlayacağını kaydetti.

           Özaltun, konuşmasında, Müftü Mahallesi’nde yürütülen Belediye çalışmalarını da anlatırken, yapılaşmanın tamamlanmadığı noktalar hariç yerleşim merkezindeki yolların tamamını sıcak veya soğuk asfaltla kapladıklarını, bu çalışmaların bazı güzergahlarda ise yolların kilitli parke taşıyla kaplanması şeklinde olduğunu belirterek, “En fazla kilitli taşın, en fasla sathi asfalt kaplamanın, en fazla sıcak asfaltın atıldığı mahalle Müftü Mahallemizdir. ”diye konuştu.

           Başkan Özaltun, toplantının ardından site sakinlerine içerisinde mutfak önlüğü, uçurtma ve  içeriğinde Belediye ile ilçeye kazandırılan proje ve  çalışmaların yer aldığı bir kitapçığın bulunduğu çantayı hediye etti.

9 Ağustos 2018, Perşembe - 355


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü