ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Şehit Ailelerine Evlerinde Anlamlı Ziyaret Şehit Ailelerine Evlerinde Anlamlı Ziyaret
Beyşehir İlçe Kaymakamı Muzaffer Şahiner ve Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir’de yaşayan şehit ailelerini evlerinde ziyaret etti.

Şahiner ve Özaltun’un eşleri ile birlikte gerçekleştirdiği ziyaretlerin ilk durağı ilçeye bağlı Çiçekler Mahallesi oldu. Burada şehit annesi Ayşe Kaya’yı ziyaret eden Şahiner ve Özaltun, devletin ve vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlerin haklarının asla ödenemeyeceğini belirterek, şehitlerin aile ve yakınlarının devlete ve millete emanet olduğunu dile getirdi.

Şehitliğin en kutsal mertebe olduğunu, bütün şehit ailelerinin de şehit ailesi gururu ve onurunu en iyi şekilde taşıdıklarını belirten Kaymakam Şahiner, “Bizler ne yapsak vatan ve bayrak uğruna, evlatlarını şehit veren ailelerin acısını dindiremeyiz. Ancak bize şehitlerden bir emanet olarak kalan bütün şehit ailelerimiz ile vücudundan bir uzvunu vatan uğruna kaybetmiş gazilerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Şehit ailelerimiz ve gazilerimizin her türlü sıkıntı ve sorunlarının giderilmesi için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz, göstereceğiz. Devletimizin imkanları kendilerinin hizmetindedir.” dedi.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun da, hem şehit ailelerinin varsa sorunlarının çözümü, hem de onların yalnız olmadıklarını hissettirmemek adına zaman zaman bu tür ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirterek, bu ziyaretlerde kendisine eşlik eden Kaymakam Şahiner ve eşine teşekkür etti.

Kaymakam Şahiner ve Başkan Özaltun, Beyşehir merkez ve ilçeye bağlı Hüseyinler ve Yazyurdu mahallelerinde de bazı aileleri evlerinde ziyaret ederek sohbet etti, dert ve taleplerini dinledi. Ziyaretler sonunda,  Beyşehir Belediyesi’nin evde bakım hizmetinden yararlanmak isteyen yaşlı bir ailenin isteği de yerine getirildi.

17 Mart 2017, Cuma - 413


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü