ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Tarihi Eşrefoğlu Camisi’nde Kandil Coşkusu Tarihi Eşrefoğlu Camisi’nde Kandil Coşkusu
Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in (SAV) göğe yükselişini ifade eden Miraç Gecesi, Beyşehir ilçesinde vatandaşların yoğun katılımıyla ihya edildi.

Kent merkezinde Miraç Kandili dolayısıyla tüm camiler vatandaşların akınına uğradı, ibadethaneler adeta doldu taştı. Tarihi Eşrefoğlu Camisi ise mübarek gecelerde olduğu gibi Miraç Gecesi de vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ibadethanelerin başında yer aldı.

İKRAM ÇEŞMESİNDEN SÜT AKTI…

Beyşehir Belediyesi, Miraç Kandili münasebetiyle tarihi Eşrefoğlu Camisi’nde vatandaşlara süt ikramında bulundu. İbadethane önüne kurulan ikram çeşmesinin musluklarından cami çıkışında sıcak süt aktı. Vatandaşlar ikram edilen sütten alabilmek için çeşme önünde sıraya girdi.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, kandil gecesinde biraraya geldiği Eşrefoğlu Camisi’nde çıkışta vatandaşlarla sohbet ederek mübarek gecesini tebrik etti; “Kandiller birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, bizleri manevi anlamda yakınlaştıran önemli gecelerdir. O yüzden, kadrini ve kıymetini iyi bilmek gerekiyor. Yüce Rabbimizden böyle gecelerin tekrarını temenni ediyoruz.” dedi.

24 Nisan 2017, Pazartesi - 400


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü