ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Yeni çocuk oyun parkı miniklerin yeni çekim merkezi oldu Yeni çocuk oyun parkı miniklerin yeni çekim merkezi oldu
Beyşehir ilçe merkezinin en büyük parkı olan Vuslat Parkı’nda kurulan yeni çocuk oyun parkı, oyun çağındaki minik bedenlerin yeni çekim merkezi haline geldi.

         Beyşehir Belediyesi tarafından Öğretmenevi karşısındaki Vuslat Parkı’nda bin 500 metrekarelik alanda  zemini deniz kumuyla kaplı yüksek güvenlikli yeni nesil çocuk oyun parkı kuruldu.

         Yeni nesil oyun gruplarının montaj ve kurulum çalışmalarının tamamlanmasının ardından park, çocuklara hizmet vermeye başladı.

         Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, hizmete açılan yeni parkı ziyaret ederek  burada oyun oynayan çocuklarla biraraya geldi. Sohbet ettiği çocuklara uçurtma hediye eden Özaltun, farklı tasarımı ile dikkat çeken, çocukların oynarken zarar görmemesi için zemini özel kumla kaplanan çocuk oyun parkında minik bedenlerin  oynarken çok mutlu olduğunu görmenin kendilerini de mutlu ettiğini belirterek, “Onların bize verdiği en güzel armağan; yüzlerindeki o tebessüm ve mutluluk ifadesi. Her alanda yaptığı hizmetlerde yeniliklerin ve ilklerin öncüsü olan Beyşehir Belediyesi çocuk oyun parkları konseptinde de ilçemizde bir farklılığa ve yeniliğe imza atmış bulunuyor.”dedi.

         Vuslat Parkı’nda yeni çocuk oyun gruplarıyla yeni bir dönüşüm başlattıklarını belirten Özaltun, şöyle konuştu: “Çocuklarımızın emniyeti ve güvenliğinin en üst düzeyde düşünüldüğü oyun gruplarını ilçemize kazandırıyoruz. Buradaki çocuk oyun parkında alanın zemini kumla kaplı. Çocuklarımızın oynayacağı kaydıraklar ailelerinin de her an görebileceği bir şeffaflıkta. Çocuklarımızın fiziki gelişimine uygun oyun grupları buraya monte edildi. İp tırmanma alanları, çocuklarımızın atlayıp zıplayabileceği, oyunlar oynayabileceği bir survivor parkı, yel değirmeni buradaki yeniliklerden bazıları. Bu parkımızın ilçemize kazandırılmasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çünkü burası sadece bu mahallede ikamet eden ailelerin değil, ilçe genelinde yaşayan tüm halkımıza hatta ilçe dışından gelen misafirlerimizin çocuklarına da hitap ediyor. O yüzden Vuslat Parkı’ndaki bu alanları çok önemsiyoruz. Bugün buradaki ziyaretimizde hem gönüllerince eğlenen çocuklarımızın bu eğlencesine, mutluluğuna, sevincine ortak olduk, hem de kendilerine birer uçurtma hediye ederek sohbet ettik. Çocuk oyun parkını nasıl bulduklarını sorduk. Çok beğendiklerini söylediler. Çocuklar mutlu olunca tabii aileleri de mutlu etmek kolay oluyor. Yarının büyükleri olacak çocuklarımız bizim için çok kıymetli. O yüzden daha oyun çağında onları mutlu edebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz, onlara da bu tür park alanları oluşturarak hizmet etmeye gayret gösteriyoruz.”

 

20 Temmuz 2018, Cuma - 445


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü