ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyşehir’de bayram öncesi evde bakım hizmetleri hız kazandı Beyşehir’de bayram öncesi evde bakım hizmetleri hız kazandı
Beyşehir Belediyesi’nin yaşlı ve kimsesizlere yönelik olarak 4 yıl önce başlattığı evde bakım hizmetleri uygulaması sürüyor. Beyşehir’de, evde bakım hizmetleri biriminin yaklaşan kurban bayramı öncesinde yürüttüğü mesai hız kazandı.

          Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, göreve başlamasının hemen sonrasında verdiği talimatla Beyşehir Belediyesi bünyesinde faaliyete başlayan evde bakım hizmetleri biriminin yürüttüğü sıradışı birçok sosyal faaliyetle ilçede yaşayan ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdüğünü belirtti.

          Birimin ilçe genelinde yaşayan yaşlı, kimsesiz, engelli, bakıma ve yardıma vatandaşlara daha sağlıklı ve iyi ortamlarda bir yaşam sürmesine imkan sağlayan faaliyetler gerçekleştirdiğini aktaran Özaltun, birim faaliyetlerinin halen kesintisiz olarak devam ettiğini söyledi. Özaltun, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde ilçeye bağlı 67 mahallede yürütülen çalışmaların hız kazandığını belirtti.

           Beyşehir’in 67 mahallesinde hizmet veren birimin faaliyetinden halihazırda 78 kişinin yararlandığını vurgulayan Özaltun, yürütülen çalışmalara ilişkin şu bilgileri verdi: “1 Temmuz 2014 tarihinde başlayan ve ilçemiz genelindeki 55’i dış olmak üzere toplam 67 mahallede amacına uygun olarak hizmet yürütmeye başlayan evde bakım hizmetleri birimimiz, kriterlere uygun vatandaşlarımızın yaşadıkları evlerin fiziki şartlarını iyileştirerek insanlarımıza daha iyi ve sağlıklı bir ortamda yaşam sürmelerini sağlıyor. Bunun yanısıra, hizmetten istifade eden vatandaşlarımıza yalnız olmadıkları duygusunu da vererek aynı zamanda psikolojik olarak destek de sağlanmış olunuyor. Halen 4 personelle görev yapan birimimiz bünyesinde faaliyetlerin yürütülmesinde gerçek ihtiyaç sahibi kimselerin belirlenmesi için mahalle muhtarlarımız, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfımız, Sağlık Bakanlığı Evde Sağlık Hizmetleri ile yine ilçemizde faaliyet gösteren yardım amaçlı derneklerimizden de katkı ve destek alıyoruz. Bunun yanısıra, ilgili birimdeki arkadaşlarımız alan çalışması da yaparak tesbitlerde bulunuyor. Birimimizden yararlanan hemşerilerimizin evlerinde 15’er günlük periyodik aralıklarla genel temizlik çalışmaları yürütülürken, bu çerçevede ziyaret edilen evler tepeden tırnağa temizleniyor. Ayrıca, ihtiyaç halinde evde bulunan halılar yıkanıyor, kişisel bakımlarını yapamayacak durumdaki vatandaşlarımızın banyo, saç sakal ve tırnak kesimi vb.bakımları da düzenli olarak gerçekleştiriliyor. Evde banyo yapma fırsatı olmayanlar ekiplerimizce ilçe merkezindeki hamamlara belirli aralıklarla götürülerek bu ihtiyaçları gideriliyor. Birimimizden istifade eden vatandaşlarımızın sağlık yönünden rahatsızlıklarında araçlarımızla ilgili sağlık kuruluşlarına götürülerek daha sonra tekrar evlerine taşınarak tedavi ve muayene yapmaları da sağlanıyor.”

            Özaltun, birimden yararlanan vatandaşlardan gelen birçok talebin imkanlar ölçüsünde yerine getirmeye çalışıldığını da vurgularken, kurban bayramı öncesinde belirtilen hususlarda yürütülen faaliyetlerin hız  kesmeden devam ettiğini dile getirdi. Özaltun, “Bu birimi kurmamızın ve faaliyetlerine daha da hız kazandırmamızın amacı, ilçemizde yaşayan hiçbir vatandaşımızın artık yalnız olmadığını hissetmesini sağlamak ve her sıkıntısında kapısının çalınacağı bir birimin olduğunu bilmesidir. Bu konuda, vatandaşlarımızın ‘Allah razı olsun’ diyerek bizlere ve çalışanlarımıza hayır duası yapmasından başka hiçbir beklentimiz yoktur ve bizim için en büyük mutluluk kaynağı da bu olmaktadır. Bu birimin özverili çalışmalarıyla aldığımız hayır dualarının Belediye hizmetlerini daha başarılı sürdürmemizde de önemli bir etken olduğuna inanıyoruz.” şeklinde sözlere yer verdi.

10 Ağustos 2018, Cuma - 343


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü