ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Başkan Özaltun, şenlikte Kurucuovalılarla buluştu Başkan Özaltun, şenlikte Kurucuovalılarla buluştu
Beyşehir ilçesine bağlı Kurucuova Mahallesi’nde bu yıl 15’incisi düzenlenen Geleneksel Anamas-Dedegül Kültür Şenlikleri yöre sakinlerini biraraya getirdi.

         Konya ve Beyşehir Kurucuovalılar Kültür ve Yardımlaşma Dernekleri tarafından Kurucuova Mahallesi’nde düzenlenen şenliğin açılışında konuşan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, bu tür etkinliklerin önemine dikkat çekti, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

         Konuşmasında, Beyşehir’in yanısıra Kurucuova Mahallesi’ne kazandırılan devlet yatırımlarına dikkat çeken ve Belediye çalışmalarını anlatan Özaltun bölgeyi ilgilendiren yol çalışmalarına da değindi. Özaltun, şenliğin yapıldığı alanın yolunun yapımı için de talepler geldiğini vurgulayarak, “İnşallah bu yolu da dernek başkanlarımızın takibi içerisinde yapacağız.”diye konuştu. Özaltun, bölgeye ilk günkü aşkla hizmet etmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

          Kurucuovalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneklerinin Konya ve Beyşehir Başkanları Hasan Özen ve Mesut Can da yaptıkları konuşmalarda, dernek olarak yürüttükleri çalışmalardan söz etti. Konuşmalarda, yoğun katılımdan dolayı teşekkür eden Özen ve Can, hemşerilerini birarada görmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

         Programda, dualar edildi, şarkı ve türküler eşliğinde katılımcılar piknik havası içerisinde etkinliği gerçekleştirdi.

         Şenliğe AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol, ilçe teşkilatı yöneticileri, Beyşehir Birlik Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Koçer, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

9 Temmuz 2018, Pazartesi - 483


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü