ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Başkan Özaltun Sözünü Tuttu, Sahilden Korkuluklar Kaldırılıyor Başkan Özaltun Sözünü Tuttu, Sahilden Korkuluklar Kaldırılıyor
Beyşehir ilçesinde, göl kıyısındaki demir korkuluklar başlatılan girişim üzerine bulunduğu yerlerden sökülerek kaldırılıyor.

 

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, DSİ 4.Bölge Müdürlüğü tarafından Beyşehir Gölü kıyılarında yürütülen tahkimat çalışmaları kapsamında güvenlik nedeniyle yerleştirilen demir korkulukların kamuoyundan gelen yoğun tepkiler üzerine kaldırılmaya başlandığını belirtti.Başkan Özaltun, demir korkulukların sahil şeridinden üç ay içerisinde kaldırılacağına yönelik sözlerini de hatırlatırken, bu sözü yerine getirdiklerini hatırlattı.  

Özaltun, ilçe merkezinde sahili çepe çevre saran demir korkulukların DSİ 4.Bölge Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen çalışmalarla yerinden sökülerek kaldırılmaya başlandığını vurgulayarak, “Kaldırılan korkuluklar, Beyşehir’de ihtiyaç duyulan DSİ taşkın koruma, okul, cami ve park çalışmalarında değerlendirilecektir. Bunun da bilinmesini istiyorum.Bu konuyu titizlikle takip eden Konya milletvekilimiz Sayın Mehmet Babaoğlu’na da teşekkür ediyorum.” dedi.

Beyşehir’de, sahil şeridine konulan demir korkuluklar gölün görüntüsüne engel teşkil ettiği yönünde kamuoyundan yoğun eleştiriler almıştı. Özellikle, yılın her mevsimi fotoğraf tutkunlarının ilgi odağı olan Beyşehir’de, benzer eleştiriler fotoğraf severlerden de gelmişti. Fotoğraf severler, sosyal medya üzerinden yaptıkları eleştirilerde, Türkiye’nin hiçbir sahilinde benzer demir korkulukların bulunmadığına dikkat çekerek, kaldırılmaları gerektiğini savunmuştu. Demir korkulukların kaldırılmasını isteyen bir başka kesim olan gölden geçimini sağlayan balıkçılar ise demir korkulukların göl kıyısındaki teknelerine ulaşmalarında sıkıntı yarattığını ileri sürmüştü.

Demir korkulukların başlatılan çalışmalarla sahilden kaldırılmaya başlanması vatandaşlar arasında memnuniyetle karşılandı.

 

24 Ekim 2017, Salı - 493


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü