ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Başkan Özaltun’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlaması Başkan Özaltun’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlaması
Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Özaltun, mesajında, Kurtuluş Savaşı'nda Türk Milleti'nin tarihte eşine az rastlanır bir mücadele sergilediğini ifade ederek, “Beyşehirliler olarak, 30 Ağustos’ta kazanılan zaferi, bizler de bölgemize hizmet etme anlamında taçlandırarak güzel ilçemizi ve ülkemizi yarınlara taşımak için çabamızı sürdürüyoruz” dedi.

Türk Milleti'nin tarih boyunca birlik ve beraberliğini yıkmaya tevessül eden her türlü girişimi boşa çıkardığını vurgulayan Özaltun, mesajında şu cümlelere yer verdi:

 “Bu millet 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da elde ettiği büyük zaferle Türkiye'yi işgalden kurtarmış, uçurumun kenarından döndürmüştür. Büyük taarruz neticesinde işgal altındaki vatan toprakları düşmandan bütünüyle arındırılmış ve istiklal savaşı hak ettiği büyük zaferle taçlandırılmıştır. Bu destansı zaferle birlikte millet kendisine yeni ufuklar, büyük hedefler çizmiş ve bu doğrultuda ülkeyi kalkındırmıştır. 30 Ağustos birlik ve beraberliğin, vatan sevgisinin, büyük Türkiye hayalinin, özgürlük mücadelesinin adı ve ispatı  olmuştur. Bu kutlu mirasın ve 30 Ağustos ruhunun emanetçileri olarak bizler, uğruna canların feda edildiği hedeflerin bölgemiz ayağında olanlarını da gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Ve son dönemde hem ilçemizin, hem de ülkemizin geldiği bu nokta ile gurur duyuyor, yeni Türkiye idealine ulaşacağımıza olan inancımızı daha da güçlendiriyoruz. Bu manada, aziz vatanımızı korumak için kanlarını bu uğurda feda ederek şehitlik mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin 30 Ağustos zafer bayramını tebrik ediyorum.” 

28 Ağustos 2017, Pazartesi - 223


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü