ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyşehir Belediyesi’nde Çalışacak İşçiler Kurayla Belirlendi Beyşehir Belediyesi’nde Çalışacak İşçiler Kurayla Belirlendi
Beyşehir İlçe Belediyesi’nde geçici süreyle çalışacak 70 işçi, noter huzurunda çekilen kurayla belirlendi.

Beyşehir Belediyesi ve İŞKUR işbirliği ile toplum yararına program (TYP) çerçevesinde 6 ay süreyle görev yapacak geçici 70 işçi, başvuru sayısı fazla olunca noter huzurunda gerçekleştirilen kura sonucu tesbit edildi.

Beyşehir Belediyesi’nde çalışmak isteyen ve başvuru şartlarını taşıdığı belirlenen büyük bölümü kadınlardan oluşan 325 kişi, Belediye İş Merkezi Fenerbahçeliler Lokali’nde yapılan kura çekiminde listeye girebilme heyecanı yaşadı. Beyşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Nail Özkan ile İŞKUR görevlisi nezaretinde yapılan programda, önce başvuru sahiplerine yönelik olarak toplum yararına yapılan programla ilgili bilgilendirmede bulunuldu. Ardından kura çekimi başlarken, istihdam edilmek üzere müracaat eden bazı isimler de kura çekimine katıldı.Kura çekiminin ardından Belediye bünyesinde istihdam edilecek 70 kişi belirlendi. 70 kişiden kurada çekilen 40 ismin ise kadın olması dikkat çekti.

Kura çekilişinin ardından Beyşehir Belediyesi’nin birimlerinde çalışacak personelin 22 Mart 2017 tarihinden itibaren 22 Eylül 2017’ye kadar 6 ay süreyle görev yapacağı belirtildi. İŞKUR Konya İl Müdürlüğü, TYP kapsamında personelin çalıştıkları süre kadar maaşını ve sigorta primlerini karşılayacak. İşbaşı yapacak personel, Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde görev yapacak.

20 Mart 2017, Pazartesi - 794


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü