ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyşehir, fuardaki sıradışı stantıyla ilgi odağı Beyşehir, fuardaki sıradışı stantıyla ilgi odağı
Beyşehir ilçesi,Beyşehir Belediyesi tarafından fuarda açılan stantla tüm yönleriyle tanıtılıyor.

     Konya’da kapılarını ziyaretçilere açan 14.Konya Kent 2018 Yerel Yönetim İhtiyaçları Fuarı ile Konya İnşaat, Gayrimenkul, Mobilya, Dekorasyon ve İdeal Ev Fuarı’nda Beyşehir Belediyesi de stant açtı.

    TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi’ndeki Beyşehir Belediyesi Stantı’nı Konya Valisi Yakup Canbolat, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, KTO Başkanı Selçuk Öztürk’ün de aralarında olduğu çok sayıda kişi ziyaret etti. Vali Canbolat ve beraberindeki büyükşehir ve belediye başkanları, stantta giydikleri kamuflaj kıyafetleri ve ellerindeki Beyşehir ilçesinde üretimi yapılan av silahları ile tanıtım yaparken ziyaretçilerin ilgi odağı haline gelen Beyşehir Belediyesi görevlileri ile hatıra fotoğrafı da çektirdi.

    Beyşehir Belediyesi’nin sıradışı olarak dikkat çeken stantı, fuarın kapanacağı 22 Nisan tarihine kadar açık kalacak. Stantta,  Beyşehir’in ahşap mimari şaheseri Eşrefoğlu Camisi de minyatür çalışmasıyla tanıtılıyor. Tarihi mekanda yer alan Sultan mahfilinin bir benzeri stantta tüm görkemiyle dikkat çekiyor. Stantta, Beyşehir yöresini tanıtan kitap ve broşürler ziyaretçilere verilirken, Beyşehir ve gölünün, yörenin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin drone ile gökyüzünden yapılan çekimleri bir televizyon ekranı aracılığıyla ziyaretçilere izlettiriliyor. Beyşehir yöresinde üretilen av tüfekleri de stantta tanıtılırken, yöresel lezzet çıtır tarhana stantı gezenlere ikram ediliyor.

    Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir yöresini Beyşehir Belediyesi olarak ilçe dışında açılan fuarlara katılarak tanıtmaya devam edeceklerini belirtirken, “Konya’da yaşayan tüm Beyşehirli ve Konyalı hemşehrilerimizi fuarda oldukça ilgi gören stantımızı görmeye davet ediyoruz.”dedi.    

20 Nisan 2018, Cuma - 647


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü