ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyşehir tam entegre mezbahaneye kavuştu Beyşehir tam entegre mezbahaneye kavuştu
Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir Belediyesi tarafından hayvancılığın önemli merkezlerinden olan ilçeye bağlı Doğanbey Mahallesi’nde inşa edilen tam entegre mezbahanenin yapımının tamamlandığını bildirdi.

          Özaltun, yaptığı açıklamada, canlı hayvan yetiştiriciliği, et kesimi ve sucuk üretimi ile adını duyuran Doğanbey Mahallesi’nin yürütülen çalışmalarla tam entegre, modern bir mezbahaneye kavuşturulduğunu söyledi. Beyşehir ve bölgesindeki canlı hayvancılık sektörünü daha ileri noktalara taşımak amacıyla Doğanbey Mahallesi’ne Tarım ve Orman Bakanlığı’nın da istediği norm ve standartlara uygun daha modern bir tam entegre tesis kazandırabilmek için başlattıkları çalışmaların tamamlandığını görmenin kendilerini oldukça mutlu ettiğini vurgulayan Özaltun, yeni tesis projesinin devreye konulabilmesi için Doğanbey’deki mevcut eski mezbahanenin yıkıldığını, aynı yerde tam entegre yeni bir mezbahane inşa etmek için kurum olarak ihaleye çıktıklarını hatırlattı.

          İhaleyi üstlenen firmanın mezbahanenin yapımı için çalışmalara başladığını ve devam eden yapım çalışmalarının bir süre önce tamamlandığını vurgulayan Özaltun, şunları kaydetti:

          “Yapımı tamamlanan mezbahanenin arıtma tesisi de bitirildi, çevre düzenleme çalışmalarında ise sona yaklaşılıyor.Yüzde 50’lik kısmı bitirilmiş durumda. Yeni tesis günlük 30 büyükbaş hayvan kesim kapasitesine sahip bulunuyor. Mezbahanenin bodrum kısmında sakatat işleme odaları ve mutfağı da yer alıyor. 5 bin 670 metrekarelik alan üzerine inşa edilen tesiste 30 ton kapasiteli arıtma tesisi de tamamlandı. İnşallah, kısa süre içerisinde tesisi ihale yoluyla bir işletmeciye kiralayarak bölgemizin, sektörün hizmetine sunmayı planlıyoruz. İlçemize ve Doğanbey Mahallemize hayırlı olsun”

18 Ekim 2018, Perşembe - 469


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü