ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyşehir’de 2.Uluslararası Demokrasi Şöleni Başladı Beyşehir’de 2.Uluslararası Demokrasi Şöleni Başladı
Beyşehir’de, yaklaşık bir hafta sürecek 2.Uluslararası Beyşehir Demokrasi Şöleni başladı.

Beyşehir Belediyesi tarafından ilki geçtiğimiz yıl düzenlenen, bu yıl ise uluslararası bir etkinlik olarak gerçekleştirilmeye başlanılan demokrasi şöleni Atatürk Anıtı meydanındaki kortej yürüyüşü ile başladı.

Şölene, AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu, Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yalçın Urlu, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol, daire amirleri, sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri,gaziler, muhtarlar, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Anıt alanında Beyşehir Belediyesi Mehter Takımı ile yerel rahvan atlı binicilerin de eşlik ettiği kortej yürüyüşünde ilçe protokolü ve katılımcılar ellerindeki Türk bayraklarıyla festival alanına kadar yürüdü.

ÖZALTUN: “HİÇ VİTESİMİZİ GERİYE ÇEKMEDEN HEP İLERİYE DİYECEĞİZ”

Burada düzenlenen mehteran gösterilerinin ardından kürsüye gelen Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, bir hafta boyunca devam edecek demokrasi şöleni kapsamında düzenlenecek etkinliklerle ilgili bilgiler verdi.  15 Temmuz’un birinci yıldönümünde coşku ve sevinçlerinin çok fazla olduğuna vurgu yapan Özaltun, “Alanlarımız ne kadar büyük, mazeretimiz ne kadar fazla olursa olsun hiç ikibir etmeden, hiç vitesimizi geriye çekmeden inşallah hep ileriye diyeceğiz.” diye konuştu.

Konuşmasında, sözünü geçtiğimiz yıl hain darbe girişiminin yaşandığı gece olan 15 Temmuz’a getiren Özaltun, memleketin tankıyla, uçağıyla, silahıyla Türk insanının öldürülmeye, Türkiye’nin ve vatanın bölünmeye çalışıldığına vurgu yaptı. Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkomutanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘vatandaşlarımı sokağa davet ediyorum’ sözüyle ülke genelinde olduğu gibi Beyşehir’de de tüm hemşerilerinin sokaklara döküldüğünü hatırlatan Özaltun, “Biz de teşkilatımızın önünde toplandık, önce 2-3, arkasından 20-30, ardından 200-300 derken sayımız on binleri buldu. Bütün siyasi partilerden, partili, partisiz hiç fark etmez, meydan hınca hınç dolmuştu. Tek yürek, tek  ses atıyordu, herkes  ‘önce vatan’ diyordu. Allah’a şükürler olsun ki,  hainler amaçlarına ulaşamadılar,  ülkemizi bölemediler, bizi birbirimize düşüremediler,  onlar her ne kadar bizi  birbirimize düşürmek istedikleri zaman  biz daha da güçlendik Allah’ın izniyle.  Biz daha da bir  öze kenetlendik.  İnşallah ülkemiz  büyümeye,  genişlemeye devam edecek, bu ülke insanı mazlumların yanında  olmaya inşallah  devam edecek.  Birlikteliğimiz daim  olsun inşallah. Bu programa değer katan tüm katılımcılarımıza, misafirlerimize ve vatandaşlarımıza, ayrıca etkinliğe emek veren tüm belediye çalışanlarımıza, katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.

“BİR BU TOPRAKLARIN DEĞERİNE HEP BİRLİKTE DEĞER KATACAĞIZ”

Öyle bir şehirde yaşıyoruz ki, hani İstanbul’a  derler ya; ‘ taşı toprağı altın’ diye…  İşte gerçekten biz  de öyle bir şehirde yaşıyoruz,  taşı toprağı altın bir Beyşehir’de yaşıyoruz, inşallah biz bu toprakların değerine   değer katacağız hep birlikte,  inşallah daha çok hizmetlerde  sizlerle birlikte olacağız, Allah’ım hepinizden razı olsun diyorum.” şeklinde konuştu.

AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu da konuşmasında, 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi yaşanılanlara vurgu yaptı.Babaoğlu, “Birkaç gün sonra bir yıl olacak. Başarılı olsalardı, sorusunu sorduğumuzda aklımıza binbir çeşit kötü senaryonun geldiği bir ortamda (ordumuzun çok kıymetli mensuplarını hep ayırıyoruz sürekli, ayırdık, ayırmaya devam edeceğiz) zaman içerisinde ordunun içerisine sızmış, hain, bölücü FETÖ mensuplarınca gerçekleştirilmek istenilen hain bir darbe girişimine maruz kaldık” dedi.

BABAOĞLU: “KAZANDIKLARIMIZI KOLAY KOLAY VERMEYİZ, KİMSE KUSURA BAKMASIN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla Beyşehir de dahil Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan insanların bu darbeye ‘dur’ dediğini vurgulayan Babaoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Yani biz kazandıklarımızı  kolay kolay vermeyiz,  hiç kimse kusura bakmasın…  Bir yandan kışlaların içerisinde vatan sever askerlerimiz, dışarısında  belediyelerimizden, halkımızdan, sivil toplumumuzdan,  şahıslardan aklınıza ne gelirse,  o geceyi bir hatırlayın…  Kışlaların önüne  araçlarını götüren insanlardan,  kışlaların içerisinden ne kahramanlık hikayeleri duyduk biz sonradan. Örnek bir astsubayımızın, o hain generalin talimatıyla;  ‘çıksın asker,  araç gereci hazır edin’  deyip de  Konya’da, Konya Jandarma Bölgede yaşanıyor bu.  Kapıyı kilitleyip,  anahtarları saklamasıyla  bizim Ankara yolundaki  hava üssünün  yolunu  kapatacak askerleri  engellemesi,  düşünün Konya eğer,  Ankara yolu kapansaydı,  Konya halkı yürüyecekti,  büyük bir olayı  engellemiş oluyor.  Biz ama bu kahramanlıkları bilmiyoruz,  sonradan duyduk öğrendik.

“BÜTÜNLEŞEREK BİZ BU HAİN ÖRGÜTÜ YENDİK”

Dolayısıyla vatansever askerimiz, halkımızla  beraber  Sayın Cumhurbaşkanımızla  bütünleşerek  biz bu hain örgütü  yendik. Bu hain örgütün yargılaması devam ediyor, biz FETÖ davalarına  Sincan’daki , Silivri’deki  tüm davalara milletvekilleri olarak katılıyoruz.

“TAM BİR YALAN MAKİNESİ BUNLAR”

 Tam bir yalan makinesi bunlar,  hiçbir şey yokmuş gibi  konuşuyorlar,  tam bir tiyatro yapıyorlar. Çünkü öyle bir hain gizli örgütle karşı karşıyayız ki,  dünyanın belki de en tehlikeli  örgütlerinden bir tanesiyle  karşı karşıyayız.  O nedenle şu anda Sayın Cumhurbaşkanımız  başta  Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak,  dünya ülkelerini de uyarıyoruz biz,  dünyanın en tehlikeli örgütlerinden biri FETÖ örgütü,  bunu abartısız söylüyorum.”

“BEYŞEHİR YİNE ÖNÜ ALDI..”

Babaoğlu, 15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıldönümünde 15 Temmuz haftası etkinlikleri kapsamında Beyşehir’in düzenlediği demokrasi şöleni etkinliğiyle her zaman yaptığı gibi yine farkını ortaya koyduğunu da belirterek, “Beyşehir yine önü aldı, bugün Konya’da 15 Temmuz haftası etkinliklerine, demokrasi şölenine ilk  başlayan ilçeyiz inşallah,  öyle gözüküyor,  benim gördüğüm. O nedenle belediyemize, kaymakamlığımıza, garnizonumuza  ve diğer tüm katkı sağlayan arkadaşlarımızın hepsine teşekkür ediyoruz. İnşallah bu vesileyle yine hep beraber olacağız. Allah yolumuzu açık  etsin,  şehitlerimizin tümüne, 1071’den bugüne kadar gelen  gazilerimize teşekkür ediyoruz, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz,  vatan için biz bu nöbete hep beraber  inşallah devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

SEVGİ ADASI’NDA SANAT SOKAĞI AÇILIŞI…

Konuşmaların ardından şölen kapsamında Sevgi Adası’nda kurulan sanat sokağı açılışı gerçekleştirildi. Milletvekili Babaoğlu, Başkan Özaltun ve beraberindekiler daha sonra sanat sokağında açılan hat, ebru, resim, fotoğraf ve geleneksel el sanatları sergilerini gezdi.

Demokrasi şöleni, düzenlenen çocuk etkinlikleri ve Moğolistan Sirki gösterileri ve yerel sanatçı Hasan Karataş konseri ile devam etti. Daha sonra ise alanda sahne alan özgün müziğin önemli isimlerinden, besteleri ve yorumuyla birçok kesimin beğenisini kazanan ünlü sanatçı Uğur Işılak sevenleriyle buluştu. Ünlü sanatçı, festival meydanını dolduran vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Seslendirdiği türkülerle duygu dolu anlar yaşatan Işılak, konserinde Anadolu, vatan ve memleket sevgisini anlatan türküleriyle gönüllere dokundu.

Işılak, konuşmasında, bir Temmuz akşamında Beyşehirliler’le olmanın haklı gurur ve bahtiyarlığını yaşadığını dile getirdi. “Bu aziz milletle nerede olursanız olun,ister Konya, ister Beyşehir, ister Seydişehir, ister Edirne, Van, Kars hiç önemli değil. Nerede birlikte oluyorsanız, yüklü bir gurur ve onur meselesidir” diye konuşan Işılak, 15 Temmuz’un yad edildiği günlerin başladığını ve bir hafta boyunca 15 Temmuz’la ilgili olarak sadece Türkiye genelinde değil, Anadolu insanının yaşadığı pekçok ülkede ve her yerde birinci yıldönümüyle ilgili etkinlikler düzenleneceğini belirtti.

 Bu vesileyle 15 Temmuz gazilerinin ve şehitlerinin de yad edileceğini vurgulayan Işılak, “Her aklımıza düştüğünde şehitlerimizin ruhuna bir fatiha göndererek minnet borçlu olduğumuzu bir kez daha yineleyelim.Allah onlardan gani gani rahmet eylesin.248 şehidimiz var ve binlerce gazimiz var. Gazilerimize de, yaralılarımıza da Allah şifa, güç, kuvvet versin. Onlara da hiçbir vakit minnet borçlu olduğumuzu unutmayalım. Allah, her birinden birer birer razı olsun inşallah” diye konuştu.

“İLLEGAL ÇETELERE KARŞI TEYAKKUZ VE HER AN TEDBİRLİ OLMALIYIZ”

Işılak, konuşmasında, Türk insanının tüm konsantrasyonunun tüm illegal çetelere karşı olması gerektiğini de vurgularken, bu çeteleri sadece FETÖ olarak sınırlandırmamak ve bunlarla dün olduğu gibi bugün de mücadele etmek gerektiğini de belirterek,sözleriyle vatandaşlara şu uyarılarda bulundu:

“FETÖ çökertilmeli, yok edilmeli, kökü kazınmalı  ama FETÖ’nün kökünü kazırken  bizi 1960’da süründüren,  71 muhtırasında süründüren,  80  ihtilalinde süründüren  ve 28 şubat’ı yapan zihniyeti de  sakın ha sakın gözardı etmeyelim.  Onlar şu anda  kış uykusundalar,  onun için  her an tedbirli olmak,  sadece ve sadece  bu ülkenin mili iradesini çökertmek isteyenlerin FETÖ’den ibaret olmadığını bilmek ve teyakkuz ve uyanık halde durmak ve olmak lazım ki,  tekrar 15 Temmuz’lar bu ülkede yaşanmasın.”

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, konserinin ardından Işılak’a günün anısına bir Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye ederken, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol da plaket verdi.

11 Temmuz 2017, Salı - 1483


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü