ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyşehir’de Ağaç Budama Çalışmaları Beyşehir’de Ağaç Budama Çalışmaları
Beyşehir ilçesinde, yollara doğru dallarını uzatarak ulaşımda görüşü engelleyen ağaçlarla ilgili olarak Belediye ekipleri çalışma başlattı.

 

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan  ağaç budama  ekiplerinin sonbahar mevsiminin gelmesi ile birlikte  ilçeye bağlı dış mahallelerde faaliyetlerine hız verdiğini söyledi.

Kent merkezi ve ilçeye bağlı dış mahalle olan yerleşim merkezlerine ulaşımı sağlayan güzergahlarda bahçelerden ya da dikili bulunduğu alanlardan dalları ve yaprakları vasıtasıyla yola doğru uzanarak ulaşımda sürücülerin görüşünü engelleyen ve tehlike yaratan ağaçların dallarının yürütülen bu çalışmalar kapsamında budandığını belirten Özaltun, şu bilgileri verdi:

“Beyşehir’e bağlı merkezde 12, dış mahalle olarak ise 55 olmak üzere toplam 67 mahallemiz bulunuyor. Dolayısıyla geniş bir coğrafyada bulunan ilçemizde, dış mahallelerimizde şehir merkezine ulaşımı sağlayan geniş bir ulaşım ağımız yer alıyor. Bu ulaşım ağı içerisinde ve yerleşim merkezlerimizde trafikte hareket halinde olan sürücülerimizin görüşüne engel olan  yola uzanan ağaç dallarının muhtemel bir trafik kazasına yol açmaması için ekiplerimiz bugünlerde bölgemizde yoğun bir mesai yürütüyor. Mahallelerimizde vatandaşlarımızdan gelen bu yöndeki talepler üzerine harekete geçerek çalışma başlatan ekiplerimiz, budama çalışmalarıyla yaşanabilecek bir trafik kazasının da önüne geçmeye çalışıyor. Özellikle yolların virajlı kesimlerinde, risk teşkil eden noktalarda bu çalışmalar daha da yoğunlaşıyor  Ayrıca, dalları kaldırımlara da uzayan ağaçlar yol kenarında yürüyen vatandaşlarımız için de sıkıntı yaratabiliyor. Dolayısıyla tüm bunları göz önünde bulundurarak güz mevsiminin gelmesi ile birlikte bir çalışma başlattık.”

Başkan Özaltun ayrıca, ekiplerin ilçe merkezindeki ana caddelerin orta refüjlerinde, park ve bahçelerde çirkin görüntüye neden olan ağaçlarda da budama çalışmaları yürüttüğünü hatırlatarak, “Bu kapsamda, kaldırımlarda, refüjlerde ve parklarda bulunan ağaçların gelişimlerini kuvvetlendirip, sağlıklı kılmak, form vermek ve çiçeklenmenin miktarını yükseltmek için gerçekleşen budama işlemlerinde, kuru ağaç, elektrik tellerine uzanan, araç ile vatandaşların geçişini engelleyen dallar için de çalışma yürütülüyor. Budama çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte kentimizde bulunan ağaçların şehrimize daha estetik ve güzel bir görüntü vermesini de sağlamayı amaçlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

19 Ekim 2017, Perşembe - 251


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü